2014. June 21. Saturday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, Világbajnokság 2014

2014/06/23 00:00 (CET),

Arena Amazonia

Portugália
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, H-csoport, 2. kör: Manausban az Amazonia arénában rendezik meg az Egyesült Államok válogatottja és Portugália közötti mérkőzést.

Az Egyesült Államok az első mérkőzésén legyőzte Ghána labdarúgó-válogatottját 2-1-re. Ezen a mérkőzésen született a 2014-es világbajnokság eddigi leggyorsabb gólja, Clint Dempsey érte le még az első percben. A ghánaiak Andre Ayew révén a 82. percben kiegyenlítenek, de ez nem töri meg az amerikai csapatot, nem sokkal ezután a 86. percben John Brooks egy szögletet követően hat méterről a hálóba fejel és ezzel újra átveszik a vezetést, de ez lesz a mérkőzés végeredménye is.

Jürgen Klinsmann kezdő tizenegye a következő játékosokból állt:

• kapus: Tim Howard;
  • védők: Fabian Johnson, Geoff Cameron, Matt Besler, Damarcus Beasley;
  • középpályások: Alejandro Bedoya, Kyle Beckerman, Jermaine Jones, Michael Bradley;
  • csatárok:Jozy Altidore, Clint Dempsey.

A 23. perctől Jozy Altidore helyett Aron Johannsson játszott, a szünetben Matt Besler helyett John Brooks, majd a 77. percben Alejandro Bedoya helyett Graham Zusi állt be.

Ez a csapat Ghána ellen megállta e helyét, valószínűleg az összeállítás nem fog sokat változni Portugália ellen sem.

Portugália az első fordulóban Németország ellen játszott és nemvárt 4-0-ra kikapott. A németek nagyon letámadták a portugálokat már a mérkőzés kezdetétől, akik csak néha próbálkoztak főleg Cristiano Ronaldo révén. Thomas Müller már a 12. percben 11-esből megszerezte a németeknek a vezetést, aztán a 32. percben Mats Hummels fejesével már 2-0. A 37. percben Pepét kiállították, ezzel pedig megpecsételődött Portugália sorsa. A németek még kétszer találtak be Thomas Müller révén, előbb a 45+1. percben, majd a 78. percben.

A portugál csapat a következő összetételben kezdett:

• kapus: Rui Patricio;
  • védők: Joao Pereira, Bruno Alves, Pepe, Fabio Coentrao (Andre Almeida, 65.);
  • középpályások: Miguel Veloso (Ricardo Costa, a szünetben), Raul Meireles;
  • csatárok:Cristiano Ronaldo, Joao Moutinho, Nani – Hugo Almeida (Éder, 28.).

Mindhárom cserét végrehajtotta Paulo Bento mester, a 28. percben Hugo Almeida helyett Éder, a szünetben Miguel Veloso helyett Ricardo Costa állt be, majd a 65. percben Fabio Coentrao helyett Andre Almeida.

Annyi bizonyos, hogy az Egyesült Államok ellen felálló csapatban nem lesz ott Pepe.

1 | 5.25 1 | 5.25 Unibet X | 3.90 X | 3.90 Unibet 2 | 1.65 2 | 1.65 Sportingbet

Ha az Egyesült Államok megnyeri ezt a mérkőzését sokkal közelebb kerül a továbbjutáshoz, de ha kikap Portugália akkor lassan csomagolhat. A portugáloknak az egyetlen jó eredmény a győzelem, Ronaldoék ezen a mérkőzésen mindent meg kell tegyenek ezért, azonban nem lesz könnyű dolguk ezzel az amerikai csapattal. Az világos, hogy a szakemberek Portugáliát látják esélyesnek ezen a találkozón, de bármikor benne van a mérkőzésben a meglepetés.

Úgy gondolom, hogy a portugál válogatott ezen a mérkőzésen a helyzet magaslatán fog állni és legyőzi az USA-t. Tippem tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp