Döntőben a Barcelona

2014. February 13. Thursday in Hírek, Spanyol Primera Divízió

Leo Messi

A múlt heti, hazai 2-0 után idegenben 1-1-es döntetlent játszott a Barcelona a Real Sociedaddal, ezzel bejutott a Spanyol Kupa döntőjébe, ahol a Real Madriddal találkozik, április 19-én.

Nem sok izgalmat hozott a Király-Kupa elődöntőjének visszavágója, viszont Lionel Messinek sikerült elhallgattatnia a fanyalgókat, akik azt állították, hogy kipukkadt, és nincs már kedve focizni. A négyszeres aranylabdás argentin zseni a hétvégén is parádézott, most pedig olyan szólógólt lőtt, amit megszokhattunk már tőle. A kezdőkörben csapott le egy labdára, azt négy védő között a tizenhatosig vezette, majd lőtt, és az erős, de helyezetlen labdát bevédte az első mérkőzésen is nagyon peches Zubikarai kapus. Messi a 335. gólját szerezte a Barcelona színeiben, így beállította Telmo Zarra rekordját, ami az egy spanyol klub mezében lőtt legtöbb gólt illeti. A Sociedad a 87. percben egyenlített egy szép Griezmann-góllal, 16-ról egyből elvállalta a francia csatár, így 1-1 lett a meccs vége.

Gerardo Martino, a Barcelona vezetőedzője annak ellenére elégedett volt, hogy csapata nem nyert, mint mondta, az volt a lényeg, hogy bejussanak a döntőbe. “Jó meccset játszottunk, és bár tudunk ennél jobban is teljesíteni, most az volt a legfontosabb, hogy továbbmenjünk. A játékon még tudunk csiszolni, de erre van is esélyünk. Három trófeát akarunk nyerni az idén, az egyikhez most nagyon közel kerültünk” – fogalmazott az argentin szakember.

A döntőben a Real Madriddal találkozik a Barcelona április 19-én, Clasico legutóbb három éve, 2011-ben volt a kupadöntőben, akkor a Real hosszabbításban nyert 1-0-ra, Cristiano Ronaldo fejesével. A mostani finálénak még nincs helyszíne, arról csak később döntenek, sőt, extrém esetben még az áprilisi időpont is változhat. A Barcelona győzelmére 1.83, a Real Madrid sikerére pedig 1.90 a szorzó.

Forrás: Unibet