2014. June 30. Monday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, Világbajnokság 2014

Arena Fonte Nova

Egyesült Államok
VB 2014: Teljesítmény: VB 2014:

Világbajnokság 2014, nyolcaddöntő: Salvador városban a Fonte Nova arénában találkozik egymással Belgium és az Egyesült Államok labdarúgó-válogatottja.

Belgium a H-csoportban végzett első helyen 9 ponttal és 4-1-es gólaránnyal. Az első fordulóban ők Algériával találkoztak és a vártnál nehezebben nyertek 2-1-re, a második mérkőzésükön Oroszországot győzték le 1-0-ra, a harmadikon pedig Dél-Korea ellen szintén csak 1-0 volt az eredmény.

Szövetségi kapitányuk, Marc Wilmots a következő játékosoknak adott lehetőséget:

• kapus: Thibaut Courtois;
  • védők: Toby Alderweireld, Daniel Van Buyten, Vincent Kompany, Jan Vertonghen, Vermaelen;
  • középpályások: Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Nacer Chadli, Dries Mertens, Mousa Dembele, Marouane Fellaini, Eden Hazard;
  • csatárok:Romelu Lukaku, Divock Origi.

A gólszerzők Marouane Fellaini, Dries Mertens, Jan Vertonghen és Divock Origi voltak.

Négy játékos szerzett sárga lapot, mégpedig Jan Vertonghen, Axel Witsel, Toby Alderweireld és Moussa Dembele. Steven Defournak sikerült begyűjteni az utolsó találkozón egy piros lapot, ő nem fog játszani az Egyesült Államok ellen.

Belgium 11-szer jutott ki a világbajnokságra, 1986-ban negyedik lett, 1990-ben, 1994-ben és 2002-ben a nyolcaddöntőig jutott.

Az Egyesült Államok a G-csoportban Németország mögött második lett 4 ponttal és 4:4-es gólaránnyal. Az első mérkőzésén 2-1-re nyerni tudott Ghána ellen, a másodikon 2-2 arányú döntetlent ért el Portugáliával, a harmadikon pedig 1-0 arányú vereséget szenvedett Németországtól.

Jürgen Klinsmann, az USA szövetségi kapitánya a három találkozón a következő játékosokat küldte pályára:

• kapus: Tim Howard;
  • védők: Fabian Johnson, Geoff Cameron, Matt Besler, John Brooks, Damarcus Beasley;
  • középpályások: Alejandro Bedoya, Graham Zusi, Kyle Beckerman, Jermaine Jones, Michael Bradley, DeAndre Yedlin, Chris Wondolowski;
  • csatárok:Jozy Altidore, Aron Johannsson, Clint Dempsey, Graham Zusi, Omar Gonzalez.

Clint Dempsey két gólt szerzett, John Brooks és Jermaine Jones pedig egyet-egyet.

Jermaine Jones, Kyle Beckerman és Omar Gonzalez begyűjtöttek egy-egy sárga lapot.

Az USA-nak 9 részvétele van a VB-k történetében, 1930-ban elődöntősök voltak, 2002-ben pedig negyeddöntősök.

A két válogatott 5 mérkőzést játszott egymás ellen, 4-szer Belgium nyert, az Egyesült Államok csak egyszer tudott győzni, a gólarány pedig 8:5 Belgium javára. Az utolsó mérkőzésen 2013-ban egy barátságos találkozón Belgium 4-2-re verte az Egyesült Államokat.

1 | 2.00 1 | 2.00 Unibet X | 3.40 X | 3.40 Unibet 2 | 4.05 2 | 4.05 Unibet

Ezen a mérkőzésen valamivel nagyobb esélye van a győzelemre Belgiumnak, de azt azért szem előtt kell tartani, hogy mit produkáltak az amerikaik például Portugália ellen.

Azt hiszem ezen a mérkőzésen mégis csak a papírforma érvényesül, tehát nyer Belgium és továbbjut. Tippem 1-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp