by

A Manchester United ellen javíthat az Arsenal

2014. February 12. Wednesday in Angol Premier Liga, Hírek

Nem tragédia, csak egyszerű baleset történt Liverpoolban, olyan, amilyen minden bajnoki idényben elő szokott fordulni, így jellemezte Arséne Wenger csapata, az Arsenal szombati, 5-1-es vereségét.
Arsene Wenger

Wenger szerint egyszeri kisiklás volt a liverpooli 1-5.

A Premier League egyik élcsapata a mérkőzés első 19 percében négy gólt kapott, ilyen mélypontot a szerdai fordulóban nem engedhet meg magának, amikor a 25 forduló után második helyen álló londoniak a hetedik helyen szerénykedő címvédőt, a Manchester Unitedet fogadják majd az Emirates-stadionban. Az Arsenal utoljára 2011. május elsején nyert a rivális ellen, akkor éppen hazai környezetben, Aaron Ramsey találatával 1-0-ra.

Azóta ötször találkoztak a felek, négyszer a Manchester United nyert, csupán tavaly májusban tudott pontot szerezni az Arsenal otthon (1-1).

David Moyes együttese a hét végén hiába próbálkozott 90 perc alatt 81 hosszú keresztlabdával (amire 2006 óta nem volt példa a Premier League-ben), és hiába fordította meg a hajrában az állást a Fulham ellen, végül egy 94. percben kapott góllal csak 2-2-es döntetlent ért el.

Az Arsenal mögött 14 pontos hátrányban lévő csapat utoljára december 28-án nyert idegenben, azóta a Ligakupában kikapott Sunderlandben, majd a bajnokságban elvérzett a Chelsea és a Stoke City vendégeként is. Az Ágyúsok ellenben tavaly mindössze kétszer buktak otthon, és az Aston Villa elleni, nyitófordulóban elszenvedett vereség óta 11 mérkőzésen nem találtak legyőzőre az Emiratesben.

Mathieu Flamini három mérkőzésre szóló eltiltását még tart, Aaron Ramsey comb-, Thomas Vermaelen térd-, míg Kim Källström hátsérülés miatt hiányzik. Jack Wilshere viszont már visszatért a Liverpool ellen, így várhatóan ismét helyet kap a középpályán.

A vendégeknél Marouane Fellaini és Jonny Evans sérült, ellenben Phil Jones talán játszhat agyrázkódása után. És persze ott lesz az Robin van Persie is, aki az Arsenalból távozva minden alkalommal kiveszi részét a manchesteri gólokból egykori csapata ellen.

Az Arsenal győzelmére 2.30 az odds, a döntetlenre 3.50, míg a Manchester United győzelmére 3.30 szorzóval lehet fogadni.

Forrás: Unibet