A Liverpool őrült meccsen jutott tovább

2016. April 15. Friday in Angol Premier Liga, Hírek, UEFA Európa Liga

Christian Benteke
A Dortmund hazai pályán 1-1-et játszott a Liverpool labdarúgó-csapatával, és úgy kezdték a visszavágót az Anfielden, ami csak a drukkereik legmerészebb álmában szerepelt.

Alig telt el öt perc, amikor Aubameyang lövését még védte Mignolet, de a kipattanót Mhitarjan bevágta. Újabb négy perc elteltével jött a második vendéggól, Reus indította Aubameyangot, aki a bal felsőbe lőtte a labdát a vágta végén.

A félidőben így 2-0-ra vezetett a Dortmund, ami azt jelentette, hogy a Liverpoolnak három gól kellett volna a továbbjutáshoz. Ebből egyet sikerült ledolgozni, amikor Emre Can kiugratása után Origi használta ki a ziccerét. De a Dortmund gyorsan visszaállította a kétgólos különbséget, Reus pont a német tábor előtt csavart a bal alsóba. A Liverpoolnak alig félórája maradt, hogy csodát tegyen, de emlékezhetünk a 2005-ös BL-döntőre, amikor Gerrardéknak hat perc is elég volt, hogy háromgólos hátrányból egyenlítsenek a Milan ellen.

Most Coutinho góljával kezdte a felzárkózást az angol csapat, a brazil támadó középpályás 19 méterről lőtte ki a bal sarkot. A 78. percben már 3-3 állt az eredményjelzőn, egy szöglet után Sakho fejelt közelről a kapuba. Egy gól még mindig kellett az angoloknak a továbbjutáshoz, és a 90+1. percben Milner nemcsak elért egy nehéz labdát, de bravúrosan középre is tette, a hosszú saroknál emelkedő Lovren pedig fejesével eksztázist okozott a hazai drukkereknek.

A Liverpool 5-4-es összesítéssel jutott a legjobb négy közé, az elődöntő sorsolását pénteken délután tartják a svájci Nyonban. Az angol bajnokságban a hétvégén a Bournemouth otthonában látogat Jürgen Klopp csapata. A Bournemouth győzelmére a szorzó 3.60, a döntetlenre 3.50, a Liverpool sikerére 2.15.

Forrás: Unibet