by

Tartalékjátékosokkal készül az Atlético

2014. December 17. Wednesday in Hírek, Spanyol Primera Divízió

Diego Simeone
A Király-kupa-párharc első mérkőzésének magabiztos, idegenbeli győzelme után hazai pályán minden bizonnyal pihentetni fogja legjobb játékosait Diego Simeone, az Atlético Madrid labdarúgócsapatának edzője.

A bajnoki címvédő csütörtöki ellenfele a harmadosztályú L’Hospitalet csapata lesz, amely ugyan ment két kört a spanyol kupasorozatban (a második fordulóban a Guijuelo otthonában nyert 1-0-ra, majd az Izarrát verte 3-2-re), de két hete simán, 3-0-ra kikapott otthon az Atléticótól. A madridiak góljait Antoine Griezmann, Gabi, illetve Cristian Rodríguez szerezte.

Az Atlético hazai győzelmére 1.04 az odds, a döntetlenre 15.00, míg a harmadosztály 11. helyén szerénykedő vendégek sikerére 29.00 szorzóval lehet fogadni.

Amíg a L’Hospitalet legutóbbi két tétmérkőzésén nyert (1-0 a Mallorca II, és 2-0 az Eldense ellen), addig a hazaiak a Juventus elleni idegenbeli 0-0-s bravúr után meglepetésre 1-0-ra kikaptak otthon a Villarrealtól. Így a Primera División 3. helyén állva már hétpontos hátrányban vannak a városi rivális Real Madrid mögött, nem véletlen, hogy Simeone örül, ha kicsit pihentetheti kulcsembereit.

A hét elején már öt fiatal játékos is a nagyokkal edzett, így nem lenne meglepetés, ha a tartalékcsapatból előre lépő Carlos Ramos, Borja Martinez, Nacho Monsalve, Ivan Perez és Sekou Keita is pályára lépne csütörtök este.

A tízszeres Király-kupa-győztes Atlético tavaly a Real Madriddal szemben az elődöntőben búcsúzott, most viszont már továbbjutás esetén a nyolcaddöntőben összecsaphatnának a felek. a Real a Cornellá elleni kettős győzelemmel, 9-1-es összesítéssel jutott a legjobb 16 közé.

A sorsolás érdekessége, hogy a negyeddöntőben a Barcelona következhet, a katalánok 12-1-es összesítéssel kiütötték a Huescát, és várják, hogy a 0-0-ról induló visszavágón a Valladolid vagy az Elce jut nekik ellenfélül. Aztán jöhet az Atlético vagy a Real.

Forrás: Unibet