by

Podolski újra edzésben

2013. November 26. Tuesday in Foci tippek, Hírek, UEFA Bajnokok Ligája

A német válogatott játékos három hónap kihagyás után térhet vissza, várhatóan december 8-án, az Everton elleni angol bajnokin már ott lehet a pályán társaival.
Arsene Wenger

Wenger hamarosan újra a kezdőbe jelölhet a német csatárt.

Lukas Podolski ebben a szezonban összesen négy meccsen erősíthette az Arsenalt, még augusztusban az angol bajnokság első két fordulójában, illetve a Bajnokok Ligája selejtezőjének két összecsapásán. A támadó a Fenerbahce elleni visszavágón dőlt ki a sorból, térdszalag-sérülést szenvedett, és állapotát illetően nem volt túl optimista.

A 28 éves labdarúgó nem jósolt gyors visszatérést magának, elmondása szerint a szörnyű sérülés akár fél évre is kivonhatta volna a forgalomból. Szeptemberben és októberben nem is edzhetett, csak a napokban kezdhette újra a napi rendszerességű mozgást.

Az előzetes várakozások szerint akár két hét múlva ismét a pályán erősítheti az Arsenalt, a tervek szerint a december 8-i, Everton elleni bajnokin már Arsene Wenger rendelkezésére állhat.

Az angol bajnokság listavezetője a 15. helyezett újonc Cardiffot látja vendégül a hétvégi fordulóban. A két csapat az elmúlt években főként az FA-kupában csapott össze, legutoljára négy éve játszottak egymás ellen, akkor az Arsenal sima, 4-0-s győzelemmel jutott tovább.

Az elmúlt fordulóban Arsene Wenger fiai rangadót nyertek a Southampton ellen, míg a Cardiff némi meglepetésre a Manchester United ellen szerzett pontot. A Cardiff elmúlt öt bajnokiján öt pontot gyűjtött, míg az Arsenal öt legutóbbi bajnokijából négyet megnyert, csak a Manchester United tudta térdre kényszeríteni.

A Cardiff győzelmének az oddsa 5.50, a döntetlenre 3.80, az Arsenal sikerére 1.61 a szorzó.

Forrás: Unibet