2015. June 21. Sunday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, Női labdarúgó-világbajnokság, PRÉMIUM tartalom

Lansdowne Stadium

Anglia
Teljesítmény:

Kanada, Női labdarúgó-világbajnokság, nyolcaddöntő: Norvégia női válogatottja a Lansdowne stadionban Anglia hasonló csapatával találkozik.

Norvégia a B csoportban végzett 7 ponttal veretlenül a második helyen Németország mögött. Az első csoportmérkőzésén 4-0-ra Thaiföldet győzte le, a másodikon Németországgal 1-1 arányú döntetlent játszott, a harmadikon pedig Elefántcsontpartot 3-1-re verte.

Anglia az F csoportban végzett második helyen 6 ponttal Franciaország mögött. Az első találkozóján kikapott 1-0-ra Franciaországtól, a másodikon 2-1-re nyert Mexikó ellen, az utolsón pedig ugyancsak 2-1-re Kolumbia ellen tudott győzni.

1 | 2.75 1 | 2.75 Unibet X | 3.10 X | 3.10 Winmasters 2 | 2.42 2 | 2.42 Unibet

Két egyforma képességű válogatott küzd meg egymással, az eredmény pedig bármi lehet.

Norvégia szövetségi kapitánya, Pellerud győzelmet vár csapatától és a lehető legerősebb csapatát fogja pályára küldeni. A kezdők között bizonyosan ott lesz Hegerberg, Hjelmseth és Ims is.

A másik oldalon Sampson kapitány győzelemre akarja vezetni Angliát, csapatában pedig valószínűleg játszani fog Houghton, Bronze és Kirby is.

Norvégia az örökmérlegben jelenleg a 3. helyen áll, 1995-ben világbajnok volt, 1991-ben második helyen végzett, 1999-ben és 2007-ben negyedik helyezett volt.

Anglia soha nem került be még eddig az első négy csapat közé.

A két együttes eddig 5-ször találkozott egymással, Norvégia 2-szer győzött, egyszer döntetlen született és ugyancsak 2-szer tudott nyerni Anglia is. Az érdekesség, hogy ezeken a meccseken a rúgott gólok száma is azonos, 7-7 gólt lőttek egymásnak. Az utolsó egymás elleni mérkőzésük 1-1 arányú döntetlennel végződött.

Az utóbbi mérkőzéseik:

Csapat Mérkőzések száma Győzelem Döntetlen Vereség
Norvégia N 10 5 2 3
Anglia N 10 5 1 4

Úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen, a rendes játékidőben, a csapatok nem fognak bírni egymással. Tippem tehát X.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp