Juventus vs. Barcelona – 2015/06/06

2015. June 1. Monday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, UEFA Bajnokok Ligája

Juventus FC VS

UEFA Bajnokok Ligája

2015/06/06 20:45 (CET),

Olympiastadion – Berlin

FC Barcelona
Teljesítmény:

UEFA  Bajnokok Ligája, döntő: a berlini Olympia stadionban az olasz Juventus az FC Barcelonaval találkozik.

A Juventus a Bajnokok Ligája A csoportjában lett 2. az Atlético Madrid mögött, majd a nyolcaddöntőben a Borussia Dortmundot, a negyeddöntőben a Monacot, az elődöntőben pedig a Real Madridot búcsúztatta.

A Juventus az olasz Serie A-ban végzett az első helyen 87 ponttal, 17 ponttal előzve meg az ezüstérmes AS Romát. Legutolsó mérkőzésén a Verona vendége volt és 2-2-es döntetlent ért el.

A Barcelona a Bajnokok Ligája F csoportját nyerte meg a PSG előtt, majd a nyolcaddöntőben a Manchester Cityt, aztán a negyeddöntőben a Paris Saint-Germaint, majd az elődöntőben a Bayern Münchent ütötte el a továbbjutástól.

A spanyol La Liga első helyén végzett a Barcelona 94 ponttal, 2 ponttal előzve meg nagy riválisát a Real Madridot. Utolsó találkozóján az Athletic Bilbaoval játszott a Király Kupa döntőjében és 3-1-re győzött.

1 | 5.90 1 | 5.90 Unibet X | 3.90 X | 3.90 Unibet 2 | 1.62 2 | 1.62 Winmasters

A szakértők a Barcelonát látják a mérkőzés esélyesének, de a Barca győzelme koránt sem olyan biztos, figyelembe véve a Juve Real elleni szereplését.

Massimiliano Allegri, a Juventus kapitánya játékosaival együtt, Bajnokok Ligáját nyerni utazik Berlinbe, ezért egy olyan csapatot küld a pályára amely képes lehet kiharcolni ezt. Valószínűleg pályára lép majd Carlos Tévez, Alvaro Morata, Arturo Vidal, Claudio Marchisio, Paul Pogba, Stephan Lichtsteiner, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Gianluigi Buffon, stb.

A másik oldalon Luis Enrique, a Barcelona vezetőedzője tudatában van annak, hogy mire képes a Juventus, ezért hatalmas erőbedobással készíti fel erre a mérkőzésre csapatát. A Barca összeállításában valószínűleg ott lesz Lionel Messi, Neymar, Luis Suárez, Andrés Iniesta, Ivan Rakitic, Gerard Piqué, Javier Mascherano, Marc-André ter Stegen, Jordi Alba, stb.

A Juventus története során 2-szer volt Bajnokok Ligája győztes (1985, 1996) és 5-ször került a döntőbe (1973, 1983, 1997, 1998, 2003), ezzel a Bajnokok Ligája legsikeresebb klubjainak rangsorában a 9. helyet foglalja el.

A Barcelona 4-szer nyert Bajnokok Ligáját (1992, 2006, 2009, 2011) és 3-szor volt döntős (1961, 1986, 1994), a legsikeresebb klubok között pedig az előkelő 5. helyet foglalja el.

A Juventus a Barcelonával 2003-ban találkozott a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében, amikor az első mérkőzés 1-1 arányú döntetlennel ért véget, a visszavágón is hasonló eredmény született, de akkor hosszabbítás után a Juventus Zalayeta góljával 2-1-re nyerni tudott.

Az utóbbi mérkőzéseik:

Csapat Mérkőzések száma Győzelem Döntetlen Vereség
Juventus 10 6 3 1
Barcelona 10 8 1 1

Úgy gondolom, hogy a Barcelona nyerni tud ezen a mérkőzésen, de szoros meccsre lehet számítani. Tippem tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Nyertes tipp