by

Bundesliga – Idegenben játszanak a “magyar” csapatok – ELŐZETES

2012. October 18. Thursday in Előzetes, Hírek, Német Bundesliga

Kivétel nélkül idegenben mérkőznek a magyar légiósokat foglalkoztató Bundesliga-együttesek a német labdarúgó-bajnokság e hét végi nyolcadik fordulójában.

A válogatott vb-selejtezőin is szerepet kapott, és nem mellesleg igen jól teljesítő – az észtek elleni tallinni meccsen (0-1) a győztes gólt jegyző – Hajnal Tamás klubcsapatával, az alsóházban tanyázó Stuttgarttal a zárómérkőzést vívja vasárnap a tizedik Hamburg otthonában, s a gárdának feltétlenül “pontos” teljesítményre van szüksége, ha el akarja kezdeni a felkapaszkodást a tabellán.
A kedden a törökök felett aratott 3-1-es diadalból egy remek góllal is részt vállaló Szalai Ádám német együttesével, a tizenegyedik Mainzzal a hetedik Leverkusenhez látogat.
Az exválogatott Huszti Szabolcs – akit az első öt fordulóban háromszor választottak meg a legjobb játékosnak – izomsérülés miatt több mint egy hét pihenőre kényszerült, de keddtől már edzésbe állt, így elvileg semmi akadálya nincs, hogy az ötödik helyet elfoglaló Hannover hadba vesse a középpályást a második pozíciót a magáénak tudó Frankfurt otthonában.
A Bundesliga pontvadászatának negyedik magyarja, Stieber Zoltán a forduló pénteki nyitómeccsén érdekelt, ekkor lép pályára az őt foglalkoztató, pillanatnyilag utolsó előtti Fürth a szintén a kiesési zónában “állomásozó”, tizenharmadik Hoffenheim vendégeként.
Az éllovas, és eddigi mind a hét mérkőzését megnyerő Bayern München a hetedik Düsseldorfnál igyekszik fenntartani makulátlan mérlegét, míg a bajnoki címvédő, jelenleg negyedik Dortmund szintén szombaton hazai környezetben fogadja a tabellán éppen előtte harmadik Schalkét, amelyet győzelem esetén meg is előzne.