Belgium vs. Oroszország – 2014/06/22

2014. June 21. Saturday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, Világbajnokság 2014

Belgium VS

Világbajnokság 2014

2014/06/22 18:00 (CET),

Estadio do Maracana

Oroszorszag
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, H-csoport, 2. kör: Rióban, a világ egyik leghíresebb stadionjában a Maracanában találkozik egymással Belgium és Oroszország labdarúgó-válogatottja.

Belgium az első mérkőzésén Algéria válogatottjával találkozott és egy nehéz mérkőzésen, hátrányból fordítva 2-1-re győzött. Gyakorlatilag a belgák végig uralták a mérkőzést, de ennek ellenére Algéria szerezte meg a vezetést egy jogos 11-esből a 25. percben Sofiane Feguli révén. Hiába támadtak a belgák, nem tudtak komoly gólhelyzetet teremteni, az algériai válogatott nagyon jól védekezett. Marc Wilmots a szünetben beküldte Dries Mertenset Nacer Chadli helyett, majd az 58. percben Divock Origit Romelu Lukaku helyett, aztán a 65. percben Marouane Fellainit Mousa Dembele helyett. A cserék jónak bizonyultak, felfrissítették a belgák játékát és a 70. percben Marouane Fellaini kiegyenlített, majd a 80. percben Dries Mertens megszerezte a győzelmet érő gólt.

Marc Wilmots kezdő tizenegye a következő játékosokból állt:

• kapus: Thibaut Courtois;
  • védők: Toby Alderweireld, Daniel Van Buyten, Vincent Kompany, Jan Vertonghen;
  • középpályások: Kevin De Bruyne, Axel Witsel – Nacer Chadli, Mousa Dembele, Eden Hazard;
  • csatárok:Romelu Lukaku.

A belga válogatott oroszok elleni kezdőcsapatát ebből a 14 játékosból (itt beleértve a cseréket) fogja kiválasztani Marc Wilmots.

Oroszország az első találkozóján a Koreai Köztársasággal játszott és 1-1 arányú döntetlent ért el. Egy gyenge színvonalú találkozón, főleg az első félidőben mindkét csapat a védekezéssel foglalkozott, alig adódtak helyzetek. A második félidőben némileg megélénkült a játék és mindkét oldalon adódtak lehetőségek. A 68. percben Li Kun Ho 22 méterről lőtt és Igor Akinfejev bevédte a labdát. Sokáig nem örülhettek a dél-koreai játékosok, mivel a 74. percben Alekszandr Kerzsakov kiegyenlített. A továbbiakban az oroszoknak voltak még lehetőségeik, de aztán maradt az 1-1-es végeredmény.

Fabio Capello a Koreai Köztársaság ellen a következő játékosokat küldte pályára:

• kapus: Igor Akinfejev;
  • védők: Vaszilij Berezuckij, Szergej Ignasevics, Andrej Jescsenko, Dmitrij Kombarov, Jurij Zsirkov;
  • középpályások: Gyenyisz Glusakov, Alekszandr Szamedov, Viktor Fajzulin, Oleg Satov;
  • csatárok:Alekszandr Kokorin.

Csereként beálltak még Alan Dzagojev(60′), Alekszandr Kerzsakov(71′) és Igor Gyenyiszov(72′) Oleg Satov, Jurij Zsirkov és Gyenyisz Glusakov helyett.
Előfordulhatnak kisebb-nagyobb változások az orosz válogatottban a belgák elleni mérkőzésen.

A két válogatott egymás ellen kétszer játszott, előbb a 2002-es VB-n, majd egy barátságos mérkőzést 2010-ben, mind a kétszer belga győzelem született.

1 | 1.95 1 | 1.95 Unibet X | 3.70 X | 3.70 Unibet 2 | 3.80 2 | 3.80 Unibet

Ennek a csoportnak két nagy esélyese van, Belgium és Oroszország. Belgium már megnyert egy mérkőzést, viszont Oroszország csak egy pontot szerzett. Jó mérkőzés alakulhat ki, ezen a találkozón nem hiszem, hogy a csapatok beállnak majd védekezni. Esélyesebbek a győzelemre a belgák, de az oroszok ha veszítenek, nehéz helyzetbe kerülnek.

Úgy gondolom, hogy a belgák megnyerik ezt a mérkőzésüket is. Tippem tehát 1-es.

Fogadási tippünk:Nyertes tipp