Bajnokok Ligája – Továbbjutott az MU, kikapott a Barcelona, drámai Chelsea-siker

2012. November 7. Wednesday in Eredmények, Hírek, UEFA Bajnokok Ligája

A Manchester United hátrányból fordítva, 3-1-re nyert a Braga vendégeként, ezzel a csoportkör negyedik fordulóját követően biztosította helyét a legjobb 16 között a labdarúgó Bajnokok Ligájában.

A makulátlan mérleggel rendelkező Vörös Ördögök a második félidő elején a két hete az Old Traffordon is gólt szerző Alan büntetőjével hátrányba kerültek, majd az 59. percben a világítás meghibásodása miatt félbeszakadt a mérkőzés, de tíz perc múlva folytatták a játékot. Az MU az utolsó tíz percben aztán két csatárklasszisa, Robin van Persie és Wayne Rooney révén a maga javára fordította a találkozót. A végeredményt Javier Hernández állítota be a 92. percben.

A G csoportban szereplő Barcelona – amely veretlenül vezeti a spanyol bajnokságot, és eddig a BL-ben hibátlan volt – 2-1-re kikapott a Celtic Glasgow otthonában. A skótok második találatát az élete első BL-mérkőzésén pályára lépő, mindössze 18 éves Tony Watt szerezte.

Az E csoportban a címvédő Chelsea drámai végjátékban, Victor Moses 94. percben szerzett góljával nyert az ukrán Sahtar Donyeck ellen. A kvartett másik mérkőzésén a Juventus megszerezte első győzelmét, az olasz bajnok hazai környezetben a dán Nordsjaelland együttese felett diadalmaskodott magabiztosan.

Az F jelű kvartettben a Bayern München első félidei remek játékának köszönhetően otthon kiütötte a Lille együttesét, Claudio Pizzaro mesterhármast szerzett.

Bajnokok Liga, csoportkör, 4. forduló:

E csoport:

Juventus (olasz)-Nordsjaelland (dán) 4-0 (3-0)

• gól: Marchisio (6.), Vidal (23.), Giovinco (37.), Quagliarella (75.)

Chelsea (angol)-Sahtar Donyeck (ukrán) 3-2 (2-1)

• gól: Torres (6.), Oscar (40.), Moses (94.), illetve Willian (9., 47.)

A csoport állása: 1. Chelsea 7 (10-6), 2. Sahtar Donyeck 7 (7-5), 3. Juventus 6, 4. Nordsjaelland 1

F csoport:

Valencia (spanyol)-BATE Boriszov (fehérorosz) 4-2 (2-0)

• gól: Jonas (26.), Soldado (29.), Feghouli (51., 86.), illetve Bressan (53.), Mozolevski (83.)

Bayern München (német)-Lille (francia) 6-1 (5-0)

• gól: Schweinsteiger (5.), Pizarro (18., 28., 33.), Robben (23.), Kroos (66.), illetv Kalou (57.)

A csoport állása: 1. Valencia 9 (10-4), 2. Bayern München 9 (10-5), 3. BATE Boriszov 6, 4. Lille 0

G csoport:

Benfica (portugál)-Szpartak Moszkva (orosz) 2-0 (0-0)

• gól: Óscar Cardozo (55., 69.)

kiállítva: Pareja (76., Szpartak Moszkva)

Celtic Glasgow (skót)-FC Barcelona (spanyol) 2-1 (1-0)

• gól: Wanyama (21.), Watt (83.), illetve Messi (91.)

A csoport állása: 1. FC Barcelona 9 pont, 2. Celtic Glasgow 7, 3. Benfica 4, 4. Szpartak Moszkva 3

H csoport:

CFR Cluj (román)-Galatasaray (török) 1-3 (0-1)

• gól: Sougou (53.), illetve Burak Yilmaz (18., 61., 74.)

Braga (portugál)-Manchester United (angol) 1-3 (0-0)

• gól: Alan (49., 11-esből), illetve van Persie (80.), Rooney (84., 11-esből), Hernández (92.)

A csoport állása: 1. (és már továbbjutott) Manchester United 12 pont, 2. CFR Cluj 4 (5-6), 3. Galatasaray 4 (4-5), 4. Braga 3