by

Argentína vs. Kolumbia – 2015/06/27

2015. June 24. Wednesday in Copa America, Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás

Argentina VS

Copa America

2015/06/27 01:30 (CET),

Sausalito

Kolumbia
Teljesítmény:

Dél-Amerika, Copa America, negyeddöntő: a Copa talán egyik legérdekesebb negyeddöntőjében Argentína válogatottja Kolumbiával találkozik.

Argentína a B csoportot nyerte meg veretlenül 7 ponttal Paraguay előtt. Az első csoportmérkőzésén 2-2 arányú döntetlent ért el Paraguay válogatottjával, majd 1-0-ra legyőzte Uruguayt, aztán 1-0-ra Jamaikát.

Kolumbia a vártnál nehezebben harcolta ki a továbbjutást, csak 4 pontot szerzett és a C csoportban 3. lett, a harmadik helyezettek ranglistáján pedig második. Az első fordulóban 1-0-ra kikapott Venezuelától, a másodikban legyőzte 1-0-ra Brazíliát, az utolsóban pedig 0-0-s döntetlent ért el Peru ellen.

Háromesélyes fogadás (1 X 2)
1 | 1.85 1 | 1.85 Unibet X | 3.30 X | 3.30 Unibet 2 | 4.40 2 | 4.40 Winmasters

A mérkőzés esélyese egyértelműen Argentína, de szoros mérkőzésre lehet számítani és Kolumbia van annyira erős, hogy esetlegesen meglepetéssel szolgáljon.

Argentína szövetségi kapitánya, Gerardo Martino csapatával együtt a végső győzelemre tör, tehát nem kérdés, hogy mit akar elérni ezen a találkozón. Az bizonyos, hogy a legjobb csapatát fogja pályára küldeni. Biztosan ott lesz a zöld gyepen Lionel Messi, Angel Di Maria, Sergio Agüero, Javier Mascherano és Ezequiel Garay is.

A másik oldalon José Pekerman, Kolumbia szövetségi kapitánya szintén győzni küldi a pályára csapatát, tudatában van annak, hogy egy nagyon nehéz ellenféllel áll szemben, de neki is sok sztárjátékosa van. Valószínűleg játszani fog Radamel Falcao, James Rodriguez, Edwin Armando Valencia, Juan Guillermo Cuadrado és David Ospina is.

Argentína a győztesek rangsorában a második, 14-szer hodította el a Copát, csak Uruguay van előttük, ők 15-ször nyertek. Tehát egy esetleges argentin kupagyőzelem esetén Messiék kiegyenlítik Uruguayt.

Kolumbia egyetlen egyszer, mégpedig 2001-ben nyerte meg a Copa Americát.

Az utóbbi 10 egymás elleni találkozón Argentína 5-ször diadalmaskodott, 3-szor döntetlen lett, Kolumbia pedig 2-szer tudott nyerni. Az utolsó egymási elleni mérkőzést 2013-ban játszották és 0-0-s döntetlennel végződött.