A Bayern München két új rekordot is felállított

2016. March 18. Friday in Hírek, Német Bundesliga

Pep Guardiola
A Bayern óriási csatát nyert meg a Juventus ellen, a BL negyeddöntőjébe jutott német egyesület a 4-2-es hazai siker alkalmával több rekordot is felállított.

A bajorok a párharc első mérkőzésén idegenben vezettek két góllal, végül 2-2 lett a vége, hazai pályán azonban kétgólos hátrányba kerültek, innen felállva egyenlítettek a hosszabbításért, amelyben aztán felőrölték az olaszokat. A Bayern München 4-2-es sikerrel, 6-4-es összesítéssel jutott be a legjobb nyolc közé a BL-ben, a negyeddöntőbe jutással pedig két rekordot is megdöntött.

A bajor klub története során immár 15. alkalommal jutott el a legjobb nyolc közé a legrangosabb európai kupasorozatban, így várhatja az UEFA pénteki sorsolását. Ám emellett góljainak számával is kiemelkedőt nyújtott Josep Guardiola együttese, amely elmúlt hét hazai BL-mérkőzésén legalább három gólt szerzett, még a Barcelona sem tud felmutatni hasonló sorozatot az európai kupasorozatban.

A találkozó után Guardiola büszke volt csapatára, szerinte nagyon kevés gárda lett volna képes továbbjutni hazai pályán kétgólos hátrányból.

“Ez a feltámadás egyértelműen érzelmi alapokon működött, és nem taktikain. Amikor 2-1-re vezetsz az Allianz Arénában, a nyomás biztosan hatalmasra nő. Ribery és Coman remekül játszottak, Douglas Costa pedig a cseleivel volt nagyon hasznos” – mondta a meccsel kapcsolatban Guardiola.

A bajnokságot öt ponttal vezető Bayern München a hétvégén a 9. helyezett Köln vendége lesz: a hazai győzelemre a szorzó 13.00, a döntetlenre 5.75, a vendégek sikerére 1.25.

A Bayern München ősszel 4-0-ra nyert hazai pályán a Köln ellen.

Forrás: Unibet