A Barcelona ötödször Európa trónján

2015. June 7. Sunday in Hírek, UEFA Bajnokok Ligája

A Barcelona nyerte a Bajnokok Ligáját, szombaton a berlini Olimpiai Stadionban rendezett döntőben 3-1-re legyőzte a Juventust.

A spanyol klub 1992, 2006, 2009 és 2011 után ötödik alkalommal diadalmaskodott a legrangosabb európai kupasorozatban.

A katalánok az első félidő negyedik percében a horvát Ivan Rakitic góljával szerezték meg a vezetést. A torinóiak az 55. percben Álvaro Morata révén egyenlítettek, majd Luís Suárez 68. percben szerzett góljával ismét a Barcelona került előnybe, a végeredményt pedig a 96. percben Neymar állította be.

A Barcelona diadalával triplázott a szezonban, ugyanis a BL-siker mellett korábban a spanyol bajnokságban és a Király Kupában is győzött.

Bajnokok Ligája, döntő:

FC Barcelona (spanyol)-Juventus (olasz) 3-1 (1-0)

Berlin, Olimpiai Stadion, 74 000 néző, v.: Cüneyt Cakir (török)
gólszerzők: Rakitic (4.), Suárez (68.), Neymar (96.), illetve Morata (55.)
sárga lap: Suárez (69.), illetve Vidal (11.), Pogba (41.)

• FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen – Dani Alves, Gerard Piqué, Javier Mascherano, Jordi Alba – Ivan Rakitic (Jérémy Mathieu, 90.), Sergio Busquets, Andrés Iniesta (Xavi, 77.) – Lionel Messi, Luís Suárez (Pedro Rodríguez, 94.), Neymar
  • Juventus: Gianluigi Buffon – Stephan Lichsteiner, Andrea Barzagli, Leonardo Bonucci, Patrice Evra (Kingsley Coman, 88.) – Claudio Marchisio, Andrea Pirlo, Paul Pogba – Arturo Vidal (Roberto Pereyra, 89.) – Álvaro Morata (Fernando Llorente, 85), Carlos Tévez

I. félidő:
4. perc: Messi hajszálpontos keresztlabdáját a bal oldalon felfutó Jordi Alba Neymar elé tálalta, a brazil támadó tökéletes ütemben ugratta ki a 16-os vonalánál Iniestát, a csapatkapitány nyolc méterről kihagyhatatlan helyzetbe hozta a középen érkező Rakiticet, aki a vetődő Buffon mellett kapu közepébe passzolt (1-0). A negyedik BL-döntőjén játszó Iniesta ezzel a sorozat történetének első futballistája lett, aki három fináléban is gólpasszt adott.

II. félidő:
55. perc: Marchisio gyönyörű sarkalása után Lichsteiner óriási lendülettel futott fel a jobb oldalon, középre adását követően Tévez fordulásból lőtt kapura, ter Stegen óriási bravúrral mentett, de a kipattanót Morata öt méterről már simán a kapuba passzolta (1-1).
68. perc: Messi hatalmas lendülettel iramodott meg a kapu felé, 16 méterről leadott lövése a lehető legrosszabb helyre pattant Buffonról, Suárez pedig hat méterről nem hibázott (2-1).
96. perc: teljesen kinyílt a Juventus, három Barcelona-támadó vezethette egy védőre a labdát, végül Neymar kapta meg a 16-oson belül a labdát és kilőtte a jobb alsó sarkot (3-1).

Álomszerűen kezdődött a mérkőzés a Barcelona számára, ugyanis Ivan Rakitic már a negyedik percben megszerezte a vezetést.

A katalánok szépségdíjas találatát 16 passz előzte meg. A Juventust sokkolta a gyorsan bekapott gól, de kapusa, Gianluigi Buffon megőrizte nyugodtságát, s Dani Alves lövésnél bemutatott bravúrjával meccsben tartotta csapatát. A félidő közepére a torinóiak kezdtek magukhoz térni, de kidolgozott akcióból nem tudtak helyzetet teremteni, egy-egy katalán hiba után voltak csak képesek veszélyeztetni.

A második félidő elején eldönthette volna a mérkőzést a Barcelona, de Buffon ezúttal Suárez ziccerénél védett hatalmasat. A katalánok annak ellenére könnyelműen játszottak, hogy csak egy gól volt az előnyük, ez pedig megbosszulta magát, a Real Madrid elleni elődöntő mindkét felvonásán eredményes Álvaro Morata egyenlített. A Juventus lendületbe jött az egyenlítés hatására, de túlságosan kitámadott, így a Barcelona egy villámgyors, Messi által vezetett támadás végén Suárez találatával újra vezetést szerzett. A katalánok nem sokkal később újfent eldönthették volna a kupa sorsát, de Neymar elképesztő helyzetben a kezére fejelte a labdát, ami onnan ugyan a hálóban kötött ki, de a bíró érvénytelenítette a találatot.

A Juventus az utolsó leheletéig küzdött, de a hosszabbítás utolsó pillanataiban a Barcelona egy újabb kontra végén Neymar befejezésével megadta a kegyelemdöfést riválisának.