2016. June 14. Tuesday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, UEFA EURO-2016

Horvátország
Csoport pozíció: 3 Csoport pozíció: 1
Teljesítmény:

Euro 2016, D csoport, 2. forduló: Csehország válogatottja a Stade Geoffroy Guichard-ban Horvátország válogatottjával küzd meg.

Csehország az első fordulóban a spanyolokkal játszott és 1-0 arányú vereséget szenvedett, a spanyol gólt Pique szerezte a 87. percben.

Horvátország ellenfele az első fordulóban Törökország volt és ha nehezen is, de 1-0-ra nyerni tudtak Modric 41. percben szerzett góljának köszönhetően.

A szakértők Horvátországot látják esélyesebbnek a győzelemre ezen a találkozón, de a cseheknek nyerni kellene, hogy megmaradjanak az esélyeik a továbblépésre.

1 | 4.75 1 | 4.75 Unibet X | 3.50 X | 3.50 Sportingbet 2 | 1.91 2 | 1.91 Unibet

Pavel Vrba, a csehek szövetségi edzője győzni szeretne tanítványaival a horvát válogatott ellen, de tudja azt, hogy ez kemény dió lesz. Vrba kezdőcsapatában valószínűleg ott lesz Necid, Rosicky, Krejci, Darida, Hubnik és Cech is.

Horvátország szövetségi kapitánya, Ante Cacic játékosaival szintén nyerni akar és bebiztosítani a továbbjutást. Cacic pályára lépő játékosai között biztosan ott lesz Mandzukic, Rakitic, Modric, Brozovic, Vida és Corluka is.

A két válogatott eddig csak egyszer találkozott egymással egy barátságos mérkőzésen még 2011-ben, akkor Horvátország 4-2-re győzött.

Az utóbbi mérkőzéseik:

Csapat Mérkőzések száma Győzelem Döntetlen Vereség
Csehország 10 4 1 5
Horvátország 10 7 2 1

Úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen is legyőzik a horvátok a cseheket. Tippem tehát 2-es.