by

Franciaország vs. Izland – 2016/07/03

2016. June 29. Wednesday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, UEFA EURO-2016

Franciaország VS

UEFA Euro 2016

2016/07/03 21:00 (CET),

Stade de France

Izland
Teljesítmény:

Euro 2016, negyeddöntő: a negyedik negyeddöntőt a házigazda Franciaország játssza a meglepetés-csapat Izland ellen a Stade de France-ban.

Franciaország az A selejtező-csoportot nyerte meg, a nyolcaddöntőben pedig Írországgal találkozott, akiket 2-1-re győzött le Griezmann 58. és 61. percben szerzett góljaival, az írektől Brady volt eredményes a 2. percben.

Izland az F csoportban végzett 2. helyen Magyarország mögött, veretlenül, majd a nyolcaddöntőben nagy meglepetésre Angliát ütötte el a továbbjutástól, miután 2-1 arányú győzelmet aratott felettük, a gólokat Sigurdsson és Sigthorsson szerezték a 6. illetve a 18. percben, az angoloktól Rooney talált be a 4. percben tizenegyesből.

A szakértők messzemenően nagyobb esélyt adnak a franciáknak a győzelemre. De a kérdés az, hogy vajon ezen a mérkőzésen is készül egy nagy meglepetés?

Háromesélyes fogadás (1 X 2)
1 | 1.40 1 | 1.40 Unibet X | 4.33 X | 4.33 Winmasters 2 | 9.00 2 | 9.00 Unibet

Didier Deschamps, Franciaország szövetségi kapitánya nagyon komolyan veszi Izland válogatottját és óvatosságra inti tanítványait. Deschamps pályára lépő csapatában biztosan ott lesz Giroud, Pogba, Payet, Matuidi, Evra és Sagna is. Biztos hiányzók Kante és Rami a sárga lapok miatt.

Izland szövetségi edzője, Lars Lagerback csapatával egy újabb meglepetésre készül és mindent meg fognak tenni azért, hogy jól szerepeljenek. Izland kezdőcsapatában valószínűleg ott lesz Bodvarsson, Sigthorsson, Gunnarsson, Sigurdsson, Arnason és Bjarnason is.

Az utóbbi két egymás elleni mérkőzést a franciák nyerték, mindkettőt 3-2-re.

Az utóbbi 10 egymás elleni találkozón Franciaország 7-szer diadalmaskodott, 3 mérkőzésen döntetlen született, Izland még egyszer sem győzte le a franciákat.

Az utóbbi mérkőzéseik:

Csapat Mérkőzések száma Győzelem Döntetlen Vereség
Franciaország 10 8 1 1
Izland 10 4 2 4

Összegzés:

Úgy gondolom, hogy a meglepetés-sorozat véget ér és Franciaország megnyeri ezt a meccset. Tippem tehát 1-es.