2016. June 19. Sunday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, UEFA EURO-2016

Franciaország
Csoport pozíció: 2 Csoport pozíció: 1
Teljesítmény:

Euro 2016, A csoport, 3. forduló: Svájc labdarúgó-válogatottja a Stade Pierre Mauroy-ban Franciaország válogatottjával találkozik.

Svájc az első mérkőzésén Albániát győzte le 1-0-ra Schar 5. percben szerzett góljával, a másodikon Romániával találkozott és 1-1 arányú döntetlent ért el, a svájci gólt Mehmedi szerezte az 57. percben, a románoktól Stancu volt eredményes büntetőből a 18. percben.

A francia válogatott mindkét meccsét megnyerte, előbb a románokat győzték le 2-1-re a nyitó-mérkőzésen Giroud (57′) és Payet (89′) góljaival, Románia gólját Stancu szerezte ugyancsak büntetőből a 65. percben, a második mérkőzésen Albániát verték meg 2-0-ra Griezmann (90′) és Payet (90+6′) góljaival.

A szakértők egy viszonylag szoros mérkőzésen francia győzelmet várnak. Ezt azonban így nem szabad kijelenteni, mert a francia válogatott már továbbjutó, így a motort visszább kapcsolhatja, a másik oldalon pedig Svájc korántsem érezheti magát biztos másodiknak, mivel ha kikapnak és nyernek a románok az albánok ellen, akkor Románia és Svájc között helycsere történhet.

1 | 5.80 1 | 5.80 Unibet X | 2.90 X | 2.90 Sportingbet 2 | 1.95 2 | 1.95 Winmasters

Vladimir Petkovic, Svájc szövetségi kapitánya csapatával mindent meg fog tenni azért, hogy legalább döntetlenre hozzák ezt a mérkőzést. A svájci kezdőcsapatban több mint bizonyos, hogy ott lesz Seferovic, Dzemaili, Shaqiri, Mehmedi, Xhaka és Schar is.

Franciaország szövetségi edzője, Didier Deschamps együttesével valószínűleg arra fog törekedni, hogy megtartsa csoport-elsőségét. Deschamps pályára lépő játékosai között biztosan ott lesz Giroud, Payet, Matuidi, Kante, Rami és Evra is.

Az utolsó egymás elleni mérkőzésen Franciaország 5-2-re győzött, azelőtt három találkozón döntetlen született.

Eddig a két válogatott hivatalos mérkőzésen 6-szor találkozott egymással, ebből 3-szor Franciaország került ki győztesen és 3-szor egyenlő lett.

Az utóbbi mérkőzéseik:

Csapat Mérkőzések száma Győzelem Döntetlen Vereség
Svájc 10 5 1 4
Franciaország 10 9 1

Úgy gondolom, hogy ezen a találkozón döntetlen eredmény születik. Tippem tehát X.