2014. June 20. Friday in Elemzés, Futball elemzés, PRÉMIUM tartalom, Tippek, Világbajnokság 2014

2014/06/20 21:00 (CET),

Arena Fonte Nova

Franciaország
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, E-csoport, 2. kör: Salvador városban, a Fonte Nova arénában találkozik egymással Svájc és Franciaország labdarúgó-válogatottja.

Svájc az első körben a vártnál nehezebben, egy hosszabbításban szerzett góllal győzte le Ecuador válogatottját. Ecuador szerezte meg a vezetést az első félidő 22. percében Enner Valencia révén, a svájciak a második félidő második percében, azaz a 47. percben Admir Mehmedi góljával kiegyenlítettek és sokáig úgy tűnt, hogy az eredmény nem változik, de aztán a hosszabbításban, a 93. percben Ricardo Rodriguez beadásából Haris Seferovic megszerezte a győztes találatot. Ezen a mérkőzésen Svájc válogatottja a vártnál gyengébben, pontatlanul és ötlettelenül játszott.

A következő játékosok jutottak szerephez:

• kapus: Diego Benaglio;
  • védők: Stephan Lichtsteiner, Steve von Bergen, Johann Djourou, Ricardo Rodgriguez;
  • középpályások: Gokhan Inler, Valon Behrami, Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Valentin Stocker;
  • csatárok:Josip Drmic.

A második félidőben a szünetben Admir Mehmedi állt be Valentin Stocker helyett, a 75. perctől pedig Haris Seferovic Josip Drmic helyett.

A cserék döntötték el tehát a találkozó sorsát, Svájc játéka nem volt meggyőző, de begyűjtötték a három pontot.

Franciaország az első mérkőzésén Hondurasszal találkozott és sima 3-0 arányú győzelmet aratott. A vezetést a franciák az első félidő utolsó percében szerezték meg egy Benzema által értékesített tizenegyesből, majd a második félidő 48. percében növelték előnyüket Noel Valladares öngólja révén. A végeredményt ugyancsak Benzem állította be, aki a 72. percben a felső sarokba bombázott. Honduras a 43. perctől tíz emberrel játszott, ugyanis Wilson Palacios kiállították. Annak ellenére, hogy fölényes győzelmet aratott, a francia válogatott nem alkotott nagyot, visszafogottan és körülményesen játszott.

• kapus: Hugo Lloris;
  • védők: Mathieu Debuchy, Raphael Varane, Mamadou Sakho, Patrice Evra;
  • középpályások: Blaise Matuidi, Paul Pogba, Mathieu Valbuena, Yohan Cabaye;
  • csatárok:Antoine Greizmann, Karim Benzema.

Didier Deschamps szövetségi kapitány három cserét hajtott végre, előbb az 57. percben Paul Pogba helyett Moussa Sissoko küldte be, aztán a 65. percben Yohan Cabaye helyett Rio Mavuba állt be, majd a 78. percben Mathieu Valbuenát Olivier Giroud váltotta fel.

A két válogatott 2003 óta 5-ször találkozott egymással, a két első mérkőzés francia győzelemmel ért véget, az utolsó három találkozó döntetlennel zárult.

1 | 4.75 1 | 4.75 Unibet X | 3.50 X | 3.50 Sportingbet 2 | 1.80 2 | 1.80 Unibet

A francia válogatott egyértelmű esélyessé van kikiáltva, pedig Franciaország a FIFA-ranglistán csak 17., míg Svájc az előkelő 6. helyet foglalja el. Az E csoport két győztese, a két továbbjutó-esélyes együttes találkozik ezen a mérkőzésen. Mindkét csapatnak kitűnő játékosai vannak, jó mérkőzést várunk tőlük.

Úgy gondolom, hogy ezen a mérkőzésen mindkét csapat visszafogottan fog játszani, főleg a védelemre fektet majd nagy hangsúlyt és döntetlen születik. Tippem tehát X.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp