Suárez visszatért és kiütötte az angolokat

2014. June 20. Friday in Hírek, Világbajnokság 2014

Az uruguayi válogatott Luis Suárez duplájával 2-1-re nyert az angol csapat ellen a brazíliai labdarúgó-világbajnokság D csoportjának második fordulójában.

A legutóbbi vb-n negyedik dél-amerikaiak az angol Premier League-ben érdekelt Liverpoollal ezüstérmes és gólkirály csatár fejesével szereztek vezetést a 39. percben, a fordulást követően a 75. percben Wayne Rooney egyenlített pályafutása első vb-góljával. Suárez aztán a 85. percben kegyetlenül bebombázott egy ziccert, ezzel eldöntötte az összecsapást. Az angoloknak ezzel a vereséggel minimálisra csökkentek a továbbjutási esélyeik.

A csoport másik mérkőzését, az első fordulóban egyaránt három pontot szerző Olaszország és Costa Rica találkozik egymással.

D csoport, 2. forduló:

Uruguay-Anglia 2-1 (1-0)

Sao Paulo, 60 ezer néző, v.: Carlos Carballo (spanyol)
gólszerzők: Suárez (39., 85.), illetve Rooney (75.)
sárga lap: Godin (9.), illetve Gerrard (68.)

• Anglia: Joe Hart – Glen Johnson, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines – Steven Gerrard, Jordan Henderson (Rickie Lambert, 89.), Raheem Sterling (Ross Barkley, 64.), Danny Welbeck (Adam Lallana 71.)- Daniel Sturridge, Wayne Rooney
  • Uruguay: Fernando Muslera – Álvaro Pereira, Diego Godín, José María Giménez, Martín Caceres – Álvaro GonzÁlez (Jorge Fucile, 79.), Egidio Arévalo Rios, Cristian Rodríguez, Nicolís Lodeiro (Cristhian Stuani, 67.) – Luis Suárez (Sebastian Coates, 88.), Edinson Cavani

I. félidő:
39. perc: Cavani kapott labdát a bal oldalon, bevárta Suárezt, és gyönyörűen tekert a fejére. A Liverpool támadója Hart fölött a hálóba fejelt (1-0).

II. félidő:
75. perc: Johnson tört be a jobb oldalon a 16-oson belülre, keresztbe passzolta a labdát, és az érkező Rooney három méterről az üres kapuba passzolt (1-1).
85. perc: egy előre vágott labdát az egyik angol védő csúsztatta hátrafelé, ezzel Suárez léphetett ki hatalmas helyzetben, betört a 16-oson belülre és óriási erővel a kapu közepébe bombázott (2-1).

Az első félidőben leginkább a középpályán harcoltak egymással a csapatok, az első igazi lehetőségre a 33. percig kellett várni, ekkor Rooney egy szabadrúgás után fél méterről fejelt a felső lécre. A hajrában aztán egy gyönyörű támadás végén vezetést szereztek az uruguayiak, a Premier League gólkirálya, Luis Suárez volt eredményes.

A fordulást követő első pillanatokban a dél-amerikaiak megpróbálták eldönteni a három pont sorsát, de kihagyták a helyzeteket. Ezután az angolok vették át az irányítást, Rooney egyenlíthetett is volna, de hatalmas helyzetben hibázott. Az angolok hiába birtokolták többet a labdát a folytatásban, a kapura nem igazán jelentettek veszélyt, ennek ellenére összejött az egyenlítés, Rooney megtörte az átkot, és tizedik világbajnoki mérkőzésén megszerezte az első gólját.

A hajrában mindkét csapat a győzelemre hajtott, a döntő tényező pedig Suárez volt, aki egy előre vágott labda után kíméletlenül használta ki ziccerét, eldöntve ezzel a három pont sorsát.