Pontot szerzett a listavezető ellen a Ferencváros

2014. March 16. Sunday in Hírek, Magyar NB I., OTP Bank Liga

A Ferencváros 1-1-es döntetlent ért el a listavezető Debrecen ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójának vasárnapi első rangadóján.

OTP Bank Liga, 20. forduló:

Ferencváros – DVSC-TEVA 1-1 (1-1)

Puskás Ferenc Stadion, 8000 néző, v.: Kassai
gólszerző: Somália (8.), illetve Volas (27.)
sárga lap: Jovanovic (62.), Mateos (67.), Somália (86.), illetve Se. Bouadla (58.), Ludánszki (60.)

• Ferencváros: Dibusz – Jovanovic, Mateos, Besic, Bönig – Somália, Gyömbér, Leonardo, Busai, Ionescu (Ugrai 65.) – Böde (Diallo 78.)
  • Debrecen: Novakovic – Lázár, Máté, Morozov, Korhut – Se. Bouadla, Mihelic (Bódi 74.), Zsidai, Szakály – Volas (Sidibe 63.), Kulcsár (Brkovic 88.)

Az új edzőjével, Thomas Doll-lal a bajnokságban még nyeretlen Ferencváros kezdte jobban a találkozót, s hamar vezetést is szerzett. Ezt követően is támadásban maradt a zöld-fehér csapat, s egyértelműen uralta a találkozó első 20-25 percét. A listavezető aztán fokozatosan “magához tért”, és egy szép góllal egyenlíteni tudott a játékrész derekán. A kifejezetten nagy iramú, lüktető első félidő hátralévő részében is az FTC volt valamivel kezdeményezőbb, de mindkét oldalon alakult ki nagy helyzet, újabb gól azonban nem született.

A második félidőben kissé visszaesett a tempó, érezhető volt, hogy a Debrecen nem akar kikapni, s a Ferencváros sem ment előre fejetlenül. A hazaiaknak több lehetőségük adódott ebben a játékrészben is, ám nem tudták bevenni Novakovic kapuját, s a debreceniek szórványos kontrái sem voltak veszélyesek, így megosztoztak a pontokon a csapatok.

A Ferencváros szeptember óta nem tud bajnoki mérkőzést nyerni a Puskás Ferenc Stadionban.