Olaszország vs. Costa Rica – 2014/06/20

2014. June 19. Thursday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, Világbajnokság 2014

Olaszország VS

Világbajnokság 2014

2014/06/20 18:00 (CET),

Arena Pernambuco

Costa Rica
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések

Világbajnokság 2014, D-csoport, 2. kör: Itaipavaban az Arena Pernambucoban küzd meg egymással Olaszország és Costa Rica labdarúgó válogatottja.

Olaszország a csoportbeli első mérkőzésén egy színvonalas és nagyon érdekes mérkőzésen 2-1 arányban legyőzte Angliát. Claudio Marchisio első félidőben elért találatával vezetést szerzett az olasz válogatott, de két perccel később Daniel Sturridge egyenlített. A második félidőben miután Mario Balotelli révén újra vezetett Olaszország, úgy nézett ki, hogy Anglia újra egyenlít, de aztán sorra kimaradtak a helyzetek és 2-1 lett a végeredmény. Jól és taktikusan játszott Olaszország.

Az olasz csapat összeállítása a következő volt:

• kapus: Salvatore Sirigu;
  • védők: Gabriel Paletta, Matteo Darmian, Andrea Barzagli, Giorgio Chiellini;
  • középpályások: Marco Verratti, Daniele De Rossi, Antonio Candreva, Andrea Pirlo, Claudio Marchisio;
  • csatárok:Mario Balotelli.

Háromszor cseréltek az olaszok ezen a meccsen, előbb az 57. percben Marco Verratti helyett Thiago Motta állt be, a 73. percben Mario Balotelli helyett Ciro Immobile, a 79. percben pedig Antonio Candreva helyett Marco Parolo.

Amit biztosan tudni lehet az az, hogy Gianluigi Buffon visszatér a kapuba, Cesare Prandelli elégedett volt a csapatával az Angol meccs után, valószínűleg nem lesz más változás az olasz összeállításban.

Costa Rica az első körben nagy meglepetésre legyőzte Uruguayt 3-1 arányban. Az uruk szereztek vezetést az első félidő közepén Cavani révén tizenegyesből. A második félidőben a Costa Rica-i válogatott háromszor talált be, a gólszerzők Campbell (54′), Duarte (57′) és Urena (84′). Costa Rica irányította a játékot majdnem az egész találkozó alatt, Uruguay visszafogottan játszott.

Costa Rica válogatottja a következő összeállításban játszott:

• kapus: Keylor Navas;
  • védők: Cristian Gamboa, Oscar Duarte, Giancarlo Gonzalez, Michael Umana, Junior Diaz;
  • középpályások: Celso Borges, Yeltsin Tejeda, Bryan Ruiz, Christian Bolanos;
  • csatárok:Joel Campbell.

A második félidőben, mégpedig a 75. percben Yeltsin Tejeda helyett José Miguel Cubero állt be, a 82. percben Bryan Ruiz helyett Marco Urena, a 89. percben pedig Christian Bolanos helyett Michael Barrantes.

Ez a csapat nagyon jól játszott az Uruguay-i válogatott ellen, a szövetségi kapitánynak nincs amiért változtatni.

1 | 1.50 1 | 1.50 Unibet X | 4.20 X | 4.20 Unibet 2 | 6.50 2 | 6.50 Unibet

Amelyik csapat győzni tud ezen a mérkőzésen, csoport-továbbjutónak érezheti magát. A mérkőzés esélyese az olasz válogatott, de ne feledjük el, hogy Costa Rica Uruguay ellen is nyerni tudott, ezen a találkozón is okozhat meglepetést.

Úgy gondolom, hogy Balotelliék nem fogják kiengedni a kezdeményezést a kezükből és megnyerik ezt a meccset. Tippem tehát 1-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp