Nyert a Barca és az Atlético is

2014. January 27. Monday in Hírek, Spanyol Primera Divízió

Gerardo Martino

Bár a forduló közben átmenetileg visszacsúszott, a Málaga feletti győzelemmel az FC Barcelona ismét biztosította listavezető pozícióját a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

Az üldöző Atlético Madrid is győzött vasárnap este.

A Carles Puyol és Andrés Iniesta nélkül felálló Barcelona az első percektől saját tizenhatosára szegezte a vendég Málagát, de Gerard Piqué révén csak a félidő hajrájában tudta megszerezni a vezetést, a világbajnok spanyol védő Xavi szöglete és Alexis Sánchez csúsztatása után csapott le a labdára, és nem hibázott közvetlen közelről. A második játékrész elején Pedro a spanyol bajnokságban a mérkőzés előtt 120 napja gólképtelen Messi passzát váltotta gólra egy védő elfektetése után. Újabb öt perccel később Pedro Alexis Sánchezt hozta kihagyhatatlan helyzetbe, és a chilei le is zárta a meccset. (3-0)

A két döntetlen után ismét diadalmaskodó Barcelona vezetőedzője, Gerardo Martino nem volt teljesen elégedett a látottakkal, noha csapata magabiztosan nyert. “Összességében a csapat jól dolgozott, volt ritmusunk, nagy sebességgel játszottunk, pontosan járattuk a labdát. Ennek is köszönhetjük, hogy sok helyzetet dolgoztunk ki, viszont aggasztó, hogy ezek közül csak hármat tudtunk gólra váltani, a rangadókon nem szabad ennyit hibáznunk a kapu előtt” – fogalmazott a szakember.

Az üldöző Atlético Madrid sem hibázott, az első fél óra után David Villa és Arda Turan góljával már 2-0-ra vezetett a Rayo Vallecano otthonában, és bár Vieira szépített, egy újabb Turan-gól, majd egy Saul-találat végleg megpecsételte a hazai sorsát, akik Larrivey révén állították be a 4-2-es végeredmény. A tabellát az 54 pontos Barcelona vezeti a szintén 54 pontos Atlético Madrid és az 53 pontos Real Madrid előtt.

A Barcelona szombaton a szebb napokat is megélt, jelenleg csak a 10. helyen álló Valenciát fogadja, a katalánok győzelmére 1.12, a döntetlenre 8.00, a vendégek sikerére pedig 19.00 a szorzó.

Forrás: Unibet