2014. June 20. Friday in Elemzés, Futball elemzés, PRÉMIUM tartalom, Tippek, Világbajnokság 2014

2014/06/21 21:00 (CET),

Estadio Placido Aderaldo Castelao

Ghana
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, G-csoport, 2. kör: Fortalezában a Placido Aderaldo Castelao stadionban rendezik meg a Németország és Ghána közötti labdarúgó mérkőzést.

Németország első mérkőzését Portugáliával játszotta és kitünő játékkal 4-0 arányú győzelmet arattak. A németek már a 12. percben vezetést szereztek, amit a 32 percben kettőre emeltek és a félidő végén még egyszer betaláltak. A 37. percben Pepét, a legfontosabb embert a portugál védelemből, kiállították. A második félidőben még egyszer betaláltak a németek. A gólszerzők Thomas Müller (12′ -büntetőből, 45+1′, 78′) és Mats Hummels (32′) voltak. A németek, főleg az első félidőben nagyon motiváltan és jól játszottak, esélyt sem adtak a portugáloknak.

Joachim Löw szövetségi kapitány a következő felállítással kezdett:

• kapus: Manuel Neuer;
  • védők: Jérome Boateng, Per Mertesacker, Mats Hummels, Benedikt Höwedes;
  • középpályások: Philipp Lahm, Sami Khedira, Toni Kroos, Mesut Özil, Mario Götze;
  • csatárok:Thomas Müller.

A második félidőben a 63. percben Mesut Özil helyére André Schürrleáll be, Mats Hummels helyére Shkodran Mustafi és Thomas Müller helyére Lukas Podolski.

A Ghána ellen fellépő német válogatott is nagyvonalakban ugyanezekből a játékosokból fog összetevődni.

Ghána az első találkozóján az Egyesült Államokkal találkozott és 2-1 arányú vereséget szenvedett. Az amerikai válogatott első gólját Clint Dempsey érte el az 1. percben, ez volt a 2014-es VB eddigi leggyorsabb találata. A ghánaiak gyakorlatilag végigtámadták az egész mérkőzést, de gólt csak a 82. percben tudtak elérni, azonban ellenfelük négy perccel később a 86. percben újabb találatot ért el, amivel meg is nyerte a találkozót. A ghánaiak gólját Andre Ayew érte el, míg az amerikaiak második találatát John Brooks.

A Ghánai csapat felállítása a következő volt:

• kapus: Adam Kwarasey;
  • védők: Daniel Opare, Jonathan Mensah, John Boye, Kwadwo Asamoah;
  • középpályások: Mohammed Rabiu, Sulley Muntari, Christian Atsu, Jordan Ayew, Andre Ayew;
  • csatárok:Asamoah Gyan.

Kevin-Prince Boateng, Michael Essien és Albert Adomah az 59., a 71. és a 78. percben beálltak Jordan Ayew, Mohammed Rabiu és Christian Atsu helyére.

Akwasi Appiah szövetségi kapitány valószínű, hogy kiesebb-nagyobb változtatásokat fog eszközölni a csapatban.

A két válogatott egyszer találkozott eddig egymással, mégpedig a 2010-es világbajnokságon, akkor a német válogatott 1-0-ra nyerni tudott.

1 | 1.30 1 | 1.30 Unibet X | 5.80 X | 5.80 Unibet 2 | 10.00 2 | 10.00 Unibet

Ha Németország megnyeri ezt a meccsét bebiztosítsa a továbbjutását a csoportból, ellenben abban az esetben Ghána csomagolhat. Nem fogja könnyen adni a bőrét az afrikai csapat, nagy küzdelem alakulhat ki a pályán, jó mérkőzésre számíthatunk.

Úgy gondolom, hogy a Ghánai védelem nem tud majd ellenállni a német rohamoknak. Tippem tehát 1-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp