2013. February 9. Saturday in Angol Premier Liga, Elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás

Old Trafford

Everton FC
Liga pozíció: 1 Liga pozíció: 5
Hazaiként: Teljesítmény: Vendégként:

Az Old Traffordra látogat az Everton a Premier League 26. fordulójában. Tavaly a Goodison Parkban az Everton nyerni tudott 1-0-ra Fellaini góljával az 57. percben. Akkor az Everton nem csak a belga góljával volt jobb mint a Vörös ördögök, hanem a mutatott játék képe alapján is. Idegenben azért más a helyzet, hiszem a MU otthon 12 meccséből 11-et megnyert. Komoly párharcnak ígérkezik hiszen a vendégek nagyon közel, 3 pontra vannak a BL-t érő helytől.

Háromesélyes fogadás (1 X 2)
Manchester United | 1.75 Manchester United | 1.75 Sportingbet Döntetlen | 3.90 Döntetlen | 3.90 Unibet Everton | 5.00 Everton | 5.00 Sportingbet

A manchesteri csapat 62 ponttal vezeti a táblázatot 25 meccs alatt, ami a megszerezhető 75-ből igencsak hízelgő. Jelenleg 9 pontra léptek meg a bajnoki címvédő Manchester Citytől. Remek formában vannak, az elmúlt 5 meccsből 4-et nyertek és egyet hoztak döntetlenre, de talán pontosabb, hogy egyet buktak el döntetlenre. A Tottenham otthonában a 92. percben egyenlített a Spurs. Ferguson csapata ezen az 5 meccsen 10 gólt szerzett és 3-at kapott, ami átlagosan 2.6 gólos meccseket jelent.

Az Everton előkelő 5. helyen tanyázik, de nem feltétlen kell beérniük az Euroligával, hiszen befogható közelségben van a Tottenham és a Chelsea is akár. 42 pontjuk van, ami a MU-hoz képest komoly lemaradás. A legutóbbi 5 meccsen szintén veretlenek, akárcsak a United, de ezeken a meccseken 2 győzelem és 3 döntetlen van a nevük mellett. Legutóbb az Aston Villa ellen sikerült a 93. percben egy pontot otthon tartaniuk (3-3).

Mindkét oldalon hiányoznak sérülés miatt. Hazai oldalon Fletcher és Young, a vendégeknél Tony Hibbert és Coleman nem tud ott lenni. Ettől függetlenül mindkét fél elég erős kezdőt tud felállítani. Van Persie, Rooney és Chicharito 3-as 36 gólt szerzett idén, tehát a legerősebb támadósorról beszélhetünk. A vendégek 40 gólja az idényben Fellaini és Jelavic érdeme leginkább, de ők is csak 16-ot hoztak össze eddig.

Úgy gondolom, hogy már csak a szezon eleji vereség miatt is győznie kell a Unitednek. Remek csapatuk van a vendégeknek is, de nem hinném, hogy idegenben pontot tudnak rabolni az Old Traffordról.

Másik lehetőség a meccsel kapcsolatban a 2.5 gól feletti góltermelés (1.65 1.65 Unibet). a két csapat összesen 100 gólt lőtt eddig a szezonban és mindkét védelemről elmondható, hogy nem a legacélosabb az idényben.

Fogadási tippünk: Nyertes tipp