Ismét védhet Bogdán a Ligakupában

2015. December 2. Wednesday in Angol Premier Liga, Hírek

Bogdán Ádám
Nem maradt már másodosztályú csapat az angol Ligakupában, miután a negyeddöntőben három Championship-résztvevő is elbúcsúzott.

A keddi játéknapon a Premier League listavezetője, a Manchester City alaposan, 4-1-re elpáholta a Hull Cityt, de a Stoke City is élt a hazai pálya előnyével és 2-0-ra verte a Sheffield Wednesdayt. A Middlesbrough hazai pályán egész jól tartotta magát az Everton ellen, de az első félidő közepén elég volt egy tízperces rövidzárlat ahhoz, hogy a liverpooliak kétszer is betaláljanak és végül 2-0-ra nyerjenek.

A negyeddöntő utolsó, szerdai mérkőzésén két élvonalbeli együttes csap össze egymással: a Southampton az FC Liverpoolt fogadja. A hazaiak a Milton Keynes Donst 6-0-ra, az Aston Villát pedig 2-1-re verték, a vendégek azonban az előző két fordulóban szenvedve jutottak tovább. Előbb a Carlisle Unitedet győzték le úgy tizenegyesekkel, hogy Bogdán Ádám három büntetőt is kivédett, majd a magyar kapus bravúrjai is kellettek Jürgen Klopp első angliai győzelméhez az AFC Bournemouth ellen (1-0).

A német edző kedden úgy nyilatkozott, hogy nagyon elégedett a kapusaival, és bár még nem beszélt John Achterberg kapusedzővel, elképzelhető, hogy a belga Simon Mignolet helyett ismét Bogdán kap lehetőséget.

A Southampton hazai győzelmére 2.80 a szorzó, a döntetlenre 3.40, míg a Liverpool idegenbeli sikerére 2.70.

A hazaiaknál a csapatkapitány Jose Fonte nem játszhat, mert a szombati, Manchester City elleni bajnokin ismét megsérült a térde. A helyén Steven Caulker szerepelhet majd. A vendégeknél Philippe Coutinho sérülése javult annyit, hogy állítólag ismét harcra kész, csakúgy, mint a klub két angol válogatottja, Daniel Sturridge és Jordan Henderson. Lucas Leiva eltiltása is lejárt.

Forrás: Unibet