Hosszabbításban nyertek a németek Algéria ellen

2014. July 1. Tuesday in Hírek, Világbajnokság 2014

A német válogatott hosszabbítás után 2-1-re legyőzte az algériai csapatot a brazíliai labdarúgó-világbajnokság hétfői esti nyolcaddöntőjében.

A németek ezzel sorozatban negyedszer jutottak be vb-n a legjobb nyolc közé, ez korábban még egyetlen együttesnek sem sikerült.

A rendes játékidő a sok helyzet ellenére nem hozott gólt, majd a hosszabbítás második percében André Schürrle szerzett vezetést a németeknek, a lefújás előtti pillanatokban pedig még két gól esett, előbb Mesut Özil növelte az előnyt, majd Abdelmumene Dzsabu szépített.

A négy évvel ezelőtt bronzérmes németek a franciákkal találkoznak a pénteki negyeddöntőben.

Nyolcaddöntő:

Németország-Algéria 2-1 (0-0, 0-0, 1-0)

Porto Alegre, Beira-Rio Stadion, 42 ezer néző, v: Sandro Ricci (brazil)
gólszerzők: Schürrle (92.), Özil (120.), illetve Dzsabu (121.)
sárga lap: Lahm (107.), illetve Halisz (42.)

• Németország: Manuel Neuer – Shkodran Mustafi (Sami Khedira, 70.), Per Mertesacker, Jerome Boateng, Benedikt Höwedes – Bastian Schweinsteiger (Christoph Kramer, 109.), Philipp Lahm, Toni Kroos – Mesut Özil, Thomas Müller, Mario Götze (André Schürrle, a szünetben)
  • Algéria: Rais Mbolhi – Aissza Mandi, Medi Musztafa, Szaid Belkalem, Rafik Halisz (Madzsid Bugerra, 97.), Fauzi Gulam – Medi Lacen – Szafír Taider (Yacine Brahimi, 78.), Sofiane Feguli, Iszlam Szlimani – El Arabi Szudani (Abdelmumene Dzsabu, 100.)

Hosszabbítás, I. félidő:
92. perc: Müller húzott el a bal oldalon, betört a tizenhatoson belülre és középre passzolt, és az érkező Schürrle sarkáról némi szerencsével a hálóba pattant a labda (1-0).
120. perc: algériai labdavesztés után Özil hozta kihagyhatatlannak tűnő helyzetbe Schürrlét, lövése a gólvonalon álló védőről kipattant, de a labda épp Özilhez került vissza, ő pedig éles szögből a bal felső sarokba bombázott (2-0).
121. perc: Feguli adott be a jobb oldalról, a túlsó oldalon érkező Dzsabu az ötös sarkáról, bevetődve lőtt a jobb alsó sarokba (2-1).

Az első félidő nagyobb részében az algériaiak futballoztak fölényben, s nemcsak a mezőnyben, hanem támadásban is. Úgy tűnt, sikerült meglepniük a németeket, ugyanis többször eljutottak az ellenfél tizenhatosáig, sőt helyzeteket tudtak kialakítani, egyszer gólt is szereztek, de azt les miatt érvénytelenítette a játékvezető. A félidő második felében kezdett magához térni a német válogatott, hol átlövésből, hol végigvezetett akcióból igyekezett előnyhöz jutni, de az algériai kapus állta a sarat, igaz, egyszer Götzét hozta nagy helyzetbe azzal, hogy elé ütötte a labdát, de a német támadó lövését is védeni tudta.

A gól nélküli első játékrész után a második félidőt nagy lendülettel kezdte az európai csapat, egymás után dolgozta ki a veszélyesebbnél veszélyesebb lehetőségeket, de az algériai védelem és a kapus meg tudta akadályozni a gólszerzést. Az afrikai együttes tagjai láthatóan fáradni kezdtek a 60. perc tájékán, ezért lassítani és tördelni próbálták a játékot. A támadásokat inkább a németek erőltették, de egy-egy ellentámadásból az algériaiak előtt is adódtak lehetőségek. Az európai csapat sorra dolgozta ki a helyzeteket, de vagy a védelem tisztázott az utolsó pillanatokban, vagy Mbolhi kapus hárított.

A hosszabbítás második percében Schürrle kis szerencsével bevette az algériai kaput, s a vezetés birtokában a németek nagyobb hangsúlyt fektetettek a védekezésre. Az afrikai együttes becsülettel próbálkozott, de fáradt játékosai már nem tudtak igazi nyomást helyezni az ellenfél védelmére. Az utolsó percekben aztán Özil eldöntötte a mérkőzést és a továbbjutás sorsát, de a nagyot küzdő algériaiaknak még maradt idejük a szépítésre.