2014. July 6. Sunday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, Világbajnokság 2014

VB 2014: Teljesítmény: VB 2014:

Világbajnokság 2014, elődöntő: Sao Pauloban a Corinthians arénában rendezik meg a Hollandia és Argentína labdarúgó-válogatottjai közti összecsapást.

Hollandia a következő eredményeket érte el eddig:

Csoport:

• Spanyolország – Hollandia 1:5 (gólszerzők: Xabi Alonso (27′) illetve Robin van Persie (44′, 72′), Arjen Robben (53′, 80′), Stefan de Vrij (65′))
  • Ausztrália – Hollandia 2:3 (gólszerzők: Tim Cahill (21′), Mile Jedinak (54′ – 11-esből) illetve Arjen Robben (20′), Robin van Persie (58′), Memphis Depay (68′))
  • Hollandia – Chile 2:0 (gólszerzők: Leroy Fer (77′), Memphis Depay (90+2′))

Nyolcaddöntő:

• Hollandia – Mexikó 2:1 (gólszerzők: Wesley Sneijder(88′), Klaas-Jan Huntelaar (90+4′ – 11-esből) illetve Giovani dos Santos (48′))

Csoport:

• Argentína – Bosznia-Hercegovina 2:1 (gólszerzők: Saed Kolasinac (3′ – öngól), Lionel Messi (65′) illetve Vedad Ibisevic (85′))
  • Argentína – Irán 1:0 (gólszerző: Lionel Messi (90+1′))
  • Nigéria – Argentína 2:3 (gólszerzők: Ahmed Musa (4′, 47′) illetve Lionel Messi (3′, 45+1′), Marcos Rojo (50′))

• Argentína – Svájc 0:0 (0:0, 1:0hu) (gólszerző: Angel di Maria (118′))

• Argentína – Belgium 1:0 (gólszerző: Gonzalo Higuain (8′))

Hollandia a negyeddöntőben csak 0-0-s döntetlent tudott elérni Costa Ricával, büntetőkkel kellett eldönteni, hogy ki jut tovább az elődöntőbe.

Argentína minden mérkőzését megnyerte, annyit azért jegyezzünk meg, hogy a nyolcaddöntőben csak hosszabbítás után tudta legyűrni Svájcot.

Az elődöntőre Argentína sokkal pihentebb tud lenni, mivel ők rendes játékidőben tudták legyőzni Belgiumot.

Hollandia eddig nyolcszor találkozott Argentínával, 4-szer diadalmaskodtak, míg Argentína csak egyszer tudott nyerni, 3 mérkőzés pedig döntetlennel végződött, a gólarány pedig 13:6 Hollandia javára.

Hollandia utoljára 2003-ban egy barátságos mérkőzésen nyert Argentína ellen, akkor az eredmény 1-0 volt.

Argentína az 1978-as világbajnokság döntőjében 3-1-re nyert Hollandia ellen hosszabbítás után, a rendes játékidőben 1-1 volt az eredmény.

1 | 3.30 1 | 3.30 Unibet X | 3.20 X | 3.20 Unibet 2 | 2.40 2 | 2.40 Unibet

A szakemberek jelenleg valamivel esélyesebbnek tartják Argentínát ezen a mérkőzésen, de ezen a szinten nehéz már tippelni, mivel Hollandia is hatalmas játékerőt képvisel.

Én úgy gondolom, hogy Lionel Messi győzelemre vezeti csapatát ezen a találkozón is. Tippem tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp