2014. June 23. Monday in Elemzés, Futball elemzés, PRÉMIUM tartalom, Tippek, Világbajnokság 2014

2014/06/24 18:00 (CET),

Estadio Mineirao

Anglia
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, D-csoport, 3. kör: Belo Horizonteban a Mineirao stadionban találkoznak egymással Costa Rica és Anglia labdarúgó-válogatottjai.

Az előre esélytelennek kikiáltott Costa Rica a D csoportban az előkelő első helyet foglalja el 6 ponttal és 4:1-es gólaránnyal, és függetlenül ennek a találkozónak a kimenetelétől továbbjutott a csoportból. Első mérkőzésükön Uruguay együttesét győzték le 3-1-re, a másodikon pedig Olaszország ellen diadalmaskodtak 1-0-ra.

Összeállításuk az olasz válogatott ellen a következő volt:

• kapus: Keylor Navas;
  • védők: Cristian Gamboa, Oscar Duarte, Giancarlo Gonzalez, Michael Umana;
  • középpályások: Junior Diaz, Celso Borges, Yeltsin Tejeda, Bryan Ruiz, Christian Bolanos;
  • csatárok:Joel Campbell.

Jorge Luis Pinto szövetségi kapitány a következő cseréket eszközölte: Yeltsin Tejeda helyett a 68. percben beállt Jose Cubero, Joel Campbell helyére a 74. percben Marcos Urena állt be, a 81. percben pedig Randall Brenes állt be Bryan Ruiz helyett.

Anglia csoportjában jelenleg 4. 0 ponttal és 2:4-es gólaránnyal és utolsó mérkőzésétől függetlenül már kiesett és a találkozó lejárta után elbúcsúzhat Brazíliától. Az első mérkőzésén 2-1-re Olaszországtól kapott ki, a második találkozóján pedig Uruguay ellen maradt alul ugyancsak 2-1 arányban. Anglia mindkét mérkőzésén jól játszott, de sajnos mégis el kell búcsúznia a világbajnokságtól.

Roy Hodgson kezdő tizenegye az uruguayiak ellen a következőképpen festett:

• kapus: Joe Hart;
  • védők: Glen Johnson, Gary Cahill, Phil Jagielka, Leighton Baines;
  • középpályások: Steven Gerrard, Jordan Henderson, Raheem Sterling, Danny Welbeck;
  • csatárok:Daniel Sturridge, Wayne Rooney.

Csereként beállt még Ross Barkley (64′), Adam Lallana (71′) és Rickie Lambert (89′) Raheem Sterling, Danny Welbeck és Jordan Henderson helyére.

1 | 4.33 1 | 4.33 Unibet X | 3.90 X | 3.90 Unibet 2 | 1.83 2 | 1.83 Sportingbet

Az angolok szempontjából nincsen tétje ennek a találkozónak, így felszabadultan játszhatnak és megmutathatják a világnak az igazi játékerejüket. Costa Rica ha kikap fennállhat a veszély, hogy csak a második helyen jut tovább. Ha az összteljesítményt vesszük alapul, akkor az esélyesebb együttes az angol válogatott, de ha a VB-n elért eredményeket nézzük, akkor egyértelműen Costa Rica.

Azt gondolom, hogy Anglia nevéhez méltóan szeretne elbúcsúzni a 2014-es világbajnokságtól és Wayne Rooney-ék megnyerik ezt a mérkőzést. Tippem tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp