2014. June 17. Tuesday in Elemzés, Futball elemzés, PRÉMIUM tartalom, Tippek, Világbajnokság 2014

2014/06/17 21:00 (CET),

Estadio Placido Aderaldo Castelao

Mexiko
Mérkőzések: Teljesítmény: Mérkőzések:

Világbajnokság 2014, A-csoport, 2. kör: Fortalezában, a Placido Aderaldo Castelao stadionban az A csoport rangadóját játsszák, hisz Brazília válogatottja Mexikóval találkozik.

Brazília az első mérkőzésén 3-1 arányban múlta felül Horvátország labdarúgó válogatottját, bár nem olyan könnyen min ahogy az eredmény mutatja. A horvátok a 11. percben előnybe kerültek Marcelo öngóljával, Neymar a 29. percben egyenlített, majd a 71. percben egy vitatott 11.ből előnyhöz juttatta csapatát. Amikor már úgy nézett ki, hogy 2-1 lesz a végeredmény, a 91. percben Oscar egy ellentámadásból betalált. Mindezek mellett a horvát válogatott méltó ellenfele volt Brazíliának.

Brazília a horvátok ellen a következő összeállításban játszott:

• kapus: Julio Cesar;
  • védők: Daniel Alves, Thiago Silva, David Luiz, Marcelo;
  • középpályások: Paulinho, Oscar, Luiz Gustavo;
  • támadók: Hulk, Fred, Neymar.

Csereként Paulinho helyett Hernanes állt be a 63. percben, Hulk helyett Bernard a 68. percben és Neymar helyett Ramires a 88. percben.

A Mexikó ellen felálló brazil válogatott nagyjából ugyanez lehet.

Mexikó labdarúgó-csapata az első mérkőzésen 1-0-ás győzelmet aratott Kamerun válogatottja felett. Mexikó nagy lendülettel vezette a támadásait Kamerun ellen, de az első két góljukat a bíró les címén érvénytelenítette. Majd Oribe Peralta 61. percben szerzett találatával végül Mexikó győzni tudott.

Miguel Herrera szövetségi kapitány Kamerun ellen a következő játékosokat küldte a pályára:

• kapus: Guillermo Ochoa;
  • védők: Miguel Layun, Francisco Rodriguez, Rafael Marquez, Hector Moreno;
  • középpályások: Paul Aguilar, Hector Herrera, Andres Guardado, Jose Juan Vazquez;
  • támadók: Giovani Dos Santos, Oribe Peralta.

A 68. percben Andres Guardado helyett Marco Fabian állt be, a 73.-ban Oribe Peralta helyett Javier Hernandez, a 92. percben pedig Hector Herrera helyett Carlos Salcido.

Ez az összeállítás a brazilok ellen sem fog sokat változni.