2014. July 3. Thursday in Elemzés, Futball elemzés, PRÉMIUM tartalom, Tippek, Világbajnokság 2014

2014/07/04 22:00 (CET),

Estadio Placido Aderaldo Castelao

Kolumbia
VB 2014: Teljesítmény: VB 2014:

Világbajnokság 2014, negyeddöntő: Fortalezában a Placido Aderaldo Castelao stadionban találkozik egymással Brazília és Kolumbia labdarúgó-válogatottja.

Brazília tizenegyesekkel győzte le Chilét és úgy jutott a legjobb nyolc csapat közé. A mérkőzés első félidejének 18. percében David Luiz 1-0-s vezetéshez juttatta a brazilokat, de ez nem tartott sokáig mert Alexis Sanchez a 32. percben kiegyenlített. A továbbiakban nem született gól sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban, ezért tizenegyesekre került sor, a brazilok kétszer, a chileiek pedig háromszor hibáztak. A brazilok játéka ezen a mérkőzésen nem volt túl meggyőző, kis szerencsével Chile is továbbjuthatott volna.

A brazilok góljait Neymar (4 – gól – egy 11-esből), Oscar (1), Fred (1), Fernandinho (1) és David Luiz (1) szerezték.

Brazília 20. részvételét jegyzi a világbajnokságokon, tehát minden alkalommal részt vett a tornán. A legrosszabb eredményeit 1934-ben (14. hely), 1966-ban (11. hely) és 1990-ben (9. hely) érte el, a többi alkalommal legalább a 6. helyen végzett. Ami a világbajnoki érmeket illeti, a világranglistán az elsők, hisz 5 aranyérmet (1958, 1962, 1970, 1994, 2002), 2 ezüstöt (1950, 1998) és 2 bronzérmet (1938, 1978) nyertek. A világbajnoki címek elhódításában nagy szerepe volt Pelének, Garrinchának, a későbbiekben a brazil Ronaldonak, a „Fenomén”-nek.

2002 óta nem nyertek világbajnokságot, most ezt a hiányt pótolni szeretnék, ehhez azonban előbb le kell győzzék Kolumbiát, az idei VB egyik meglepetés-csapatát. Ha az eddigi játékukhoz valamit hozza tudnak még tenni, akkor sikerülhet, ha azonban nem teljesítenek jobban, akkor kiesnek.

A legjobb nyolc közé jutásért Kolumbia Uruguay válogatottjával játszott, és ugyanolyan gólra törő focit mutatott mint a csoportkörökben, esélyt sem adva Uruguaynak. James Rodriguez előbb a 28. percben egy bombagóllal volt eredményes, majd az 50.-ben beállította a végeredményt. Jó játékkal és sima győzelemmel jutott tehát a negyeddöntőbe Kolumbia válogatottja. Pihentebben várhatják a brazilok elleni mérkőzést, mivel ők rendes játékidőben elintézték ellenfelüket.

A gólokat az eddigi mérkőzéseken James Rodriguez (5 – gól), Jackson Martinez (2), Juan Cuadrado (1 – 11-esből), Pablo Armero (1), Teofilo Gutierrez (1) és Juan Quintero (1) szerezték.

Kolumbia 5. alkalommal szerepel a világbajnokságokon, és a legjobb eredményét 1990-ben érte el, amikor bejutott a nyolcaddöntőbe, ennek a keretnek a csapatkapitánya volt a minden idők leghíresebb kolumbiai játékosának tartott Carlos Valderrama. Ezt 2014-ben már túlszárnyalta és esélye van arra, hogy tovább meneteljen. Eddig minden mérkőzésén jól játszott és támadó-futballt mutatott. Sokaknak lehet kedvence Kolumbia labdarúgó-válogatottja.

Brazília és Kolumbia labdarúgó-válogatottjai 25-ször találkoztak egymással, a mérleg a braziloknak kedvez, hisz ők 15-ször diadalmaskodtak, Kolumbia csak 2-szer tudott nyerni, 8 mérkőzésen pedig döntetlen született. A gólarány 55:11 Brazília javára.

Az utóbbi 4 egymás elleni találkozón döntetlen született, Brazília utoljára 2003-ban egy világbajnoki selejtezőn tudott nyerni 2-1-re Kolumbia ellen. Kolumbia egy Copa América mérkőzésen 1991-ben győzte le utoljára Brazíliát, akkor az eredmény 2-0 volt.

1 | 1.87 1 | 1.87 Winmasters X | 3.50 X | 3.50 Unibet 2 | 4.30 2 | 4.30 Unibet

A mérkőzés nagy esélyesének látják Brazíliát és valószínűleg az is, de nem kell figyelmen kívül hagyni azt, hogy a házigazdák egy nagyon nehéz és hosszú mérkőzés után állnak fel, Kolumbia pedig a nyolcaddöntőben rendes játékidőben győzött. Kolumbián nincs akkora teher mind a brazil játékosokon, ők már túlteljesítenek. Neymar az aki már sztár, de a kolumbiaiaknál is van születendőben egy új sztár, aki nem más mint James Rodriguez.

Szerintem Brazília nem tud semmit újítani és fáradtak is, ezért Kolumbia győzelmére és továbbjutására tippelek, tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp