by

Bajnokok Ligája – A 94. percben győzött a Barcelona, kikapott a címvédő Chelsea

2012. October 24. Wednesday in Eredmények, Hírek, UEFA Bajnokok Ligája

A spanyol FC Barcelona Jordi Alba 94. percben szerzett góljával kedden 2-1-re nyert a skót Celtic Glasgow ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek harmadik fordulójában.

Az olasz bajnok Juventus a dán Nordsjaelland vendégeként végzett 1-1-re, így ez volt a harmadik döntetlenje a sorozatban. Ugyanebben a négyesben vereséget szenvedett a címvédő Chelsea: az angol listavezető az ukrán Sahtar Donyeck otthonában kapott ki 2-1-re.
Fordulatos mérkőzésen győzött a Manchester United: a Vörös Ördögök hazai pályán korán kétgólos hátrányba kerültek a portugál Braga ellen, ám a duplázó Hernandez vezetésével végül megfordították az összecsapást.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport:

Nordsjaelland (dán)-Juventus (olasz) 1-1 (0-0)

gól: Beckmann (50.), illetve Vucinic (81.)

Sahtar Donyeck (ukrán)-Chelsea (angol) 2-1 (1-0)

gól: Alex Teixeria (3.), Fernandinho (52.), illetve Oscar (88.)
A csoport állása: 1. Sahtar Donyeck 7 pont, 2. Chelsea 4, 3. Juventus 3, 4. Nordsjaelland 1

F csoport:

BATE Boriszov (fehérorosz)-Valencia (spanyol) 0-3 (0-1)

gól: Soldado (45+1., 56., 69.)

Lille (francia)-Bayern München (német) 0-1 (0-1)

gól: Müller (20., 11-esből)
A csoport állása: 1. Valencia 6 pont (6-2), 2. BATE Boriszov 6 (6-5), 3. Bayern München 6 (4-4), 4. Lille 0