Atlético Madrid vs. FC Barcelona – 2014/04/09

2014. April 8. Tuesday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, UEFA Bajnokok Ligája

Hazaiként: Teljesítmény: Vendégként:

UEFA Bajnokok  Ligája, negyeddöntő, visszavágó: két spanyol együttes csap össze, ezúttal az Atlético Madrid fogadja otthonában az FC Barcelonat.

Az első mérkőzésen a Barcelona otthonában 1-1 arányú döntetlen született, Diego szerezte meg a vezetést az Atléticonak az 56. percben, majd Neymar egyenlített a 71. percben.

Az egymás elleni összecsapás után az Indios otthonában a Villarreallal találkozott és győzött 1-0-ra.

A katalánok a Betis Sevillat látták vendégül és nyertek 3-1 arányban.

Az Atlético Madrid 9 mérkőzése nem talált legyőzőre, a Barcelona az utóbbi 7 mérkőzésen nem kapott ki.

1 | 3.35 1 | 3.35 Unibet X | 3.50 X | 3.50 Unibet 2 | 2.15 2 | 2.15 Unibet

Az Atlético Madrid valamivel előnyösebb helyzetbe került az 1-1-es döntetlennel, nekik a továbbjutáshoz elég az egy gólos győzelem, de egy esetleges gól nélküli döntetlennel is ők mennek tovább.

A Barcelonanak 2-2 vagy az feletti döntetlenre van szüksége vagy nyernie kell.

Szerintem mindkét csapat nyerni áll fel a pályára, nagyon nagy küzdelemre lehet számítani.

Diego Simeone vezetőedző a Villarreal ellen a következő csapatot küldte a pályára: Courtois, Filipe, Godin, Alderweireld, Juanfran, Rodriguez, Koke, Suarez, Garcia, Villa, Diego, Sosa, Tiago, Adrian (beleértve a cseréket).

A Betis ellen a Barca Gerardo Martino vezényletével a következő összeállításban szerepelt: Pinto, Adriano Correia, Mascherano, Bartra, Alves, Iniesta, Busquets, Xavi, Pedro, Messi, Sanchez, Fabregas, Neymar, Song (beleértve a cseréket).

Az Atlético Madrid utolsó győzelmét a Barca ellen 2010. február 14.-én aratta 2-1 arányban.

A Barcelona utoljára múlt év május 12.-én tudott nyerni az Indios otthonában, akkor 2-1 volt az eredmény.

Az utóbbi 4 egymás elleni találkozón döntetlen született, 2-szer 0-0 volt az eredmény, 2-szer pedig 1-1.

Az Atlético Madrid Barca elleni utóbbi 5 hazai mérkőzésén a katalánok 3-szor tudtak nyerni, 2-szer pedig döntetlen született.

Az utóbbi 10 egymás elleni találkozón az Atlético Madrid egyszer sem tudott nyerni, 4-szer döntetlen született, 6-szor pedig az FC Barcelona diadalmaskodott.