USA N vs. Németország N – 2015/07/01

2015. June 27. Saturday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, Női labdarúgó-világbajnokság, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás

USA VS

Női labdarúgó-világbajnokság

2015/07/01 01:00 (CET),

Olympic Stadium

Németország
Teljesítmény:

Kanada, Női labdarúgó-világbajnokság, elődöntő: az Egyesült Államok női labdarúgó-válogatottja Németország válogatottjával találkozik.

Az USA a D csoportot nyerte meg 7 ponttal veretlenül Ausztrália válogatottja előtt, majd a nyolcaddöntőben Kolumbiát győzte le 2-0-ra, a negyeddöntőben pedig Kínát 1-0-ra.

Németország a B csoportot nyerte meg 7 ponttal veretlenül és az összes csapat közül a legjobb gólaránnyal (15-1), Norvégia előtt, amely csapat ugyancsak 7 ponttal zárt. A nyolcaddöntőben Svédországot győzte le 4-1-re, majd a negyeddöntőben Franciaországot ütötte el a továbbjutástól büntető rúgások után.

A szakemberek szoros mérkőzésre számítanak, de az utóbbi időben elért eredményei alapján esélyesebbnek látják Németországot a győzelemre. Azt azonban nem szabad elfelejteni, hogy az USA olyan csapatokat búcsúztatott mint Kolumbia és Kína és azt sem, hogy 14 mérkőzés óta veretlen.

1 | 3.10 1 | 3.10 Unibet X | 3.20 X | 3.20 Winmasters 2 | 2.20 2 | 2.20 Unibet

Az Egyesült Államok női labdarúgó-válogatottja, Ellis kapitány irányításával a döntőbe szeretne jutni, a kapitány a legjobbjait küldi majd a pályára és a kezdők között ott lesz Solo, Lloyd, Sauerbrunn, Johnston és Heath is.

Neid, Németország szövetségi kapitánya, tisztában van az USA válogatottjának erejével és felkészültségével, ezért a lehető legjobb csapatával fog kiállni ellenük. A zöld gyepen majd biztosan jelen lesz Sasic, Mittag, Maier, Angerer és Popp is.

Az USA, úgymint Németország kétszer hódította el a világbajnoki címet, az előbbi 1991-ben és 1999-ben, az utóbbi pedig 2003-ban és 2007-ben. A legutóbbi világbajnokságon 2011-ben az amerikaiak döntősök voltak, de a mindent eldöntő mérkőzésen büntetőrúgások után alulmaradtak a Japán válogatott ellen.

A németek a két VB címen kívül 1995-ben másodikok lettek, 1991-ben pedig negyedikek.

Az amerikai válogatott a két arany és az egy ezüstérmen kívül 1995-ben, 2003-ban és 2007-ben 3. helyezést értek el.

A két válogatott 13-szor találkozott eddig egymással, az USA 8-szor diadalmaskodott, 4-szer döntetlen született, Németország női labdarúgó-válogatottja pedig csak egyszer tudott nyerni, mégpedig 2003-ban 3-0-ra a világbajnokságon.

A legutolsó mérkőzést 2013-ban játszották egymással, a végeredmény pedig 3-3 volt.