2014. October 8. Wednesday in Elemzés, Foci elemzés, Foci tippek, PRÉMIUM tartalom, UEFA EURO-2016

Horvátország
Csoport pozíció: 3 Csoport pozíció: 2
Hazaiként: Teljesítmény: Vendégként:

UEFA  Euro 2016 selejtező, H csoport, 2. forduló: a csoport második fordulójának rangadója kétségtelenül a Bulgária Horvátország találkozó.

Bulgária az első fordulóban Azerbajdzsán vendége volt és 2-1-re győztek, a bolgárok góljait Micanski (14′) és Hristov (87′) szerezték, az azeriektől Nazarov volt eredményes az 54. percben.

A legutóbbi három mérkőzésükből kettőt megnyertek és egyszer döntetlent értek el. Az azerieken kívül legyőzték Fehéroroszországot (2-1) és döntetlent értek el Kanadával (1-1).

A horvát válogatott az első csoportmérkőzésén Máltát fogadta és győzte le 2-0-ra, a gólokat Modric és Kramaric szerezték a 46. illetve a 81. percben.

A horvát válogatott az utolsó 10 találkozóján csak 2-szer szenvedett vereséget, 6 győzelmet aratott és 2-szer döntetlent harcolt ki.

1 | 3.50 1 | 3.50 Unibet X | 3.20 X | 3.20 Unibet 2 | 2.30 2 | 2.30 Unibet

A mérkőzés esélyese papírforma alapján Horvátország, de a bolgárokat nem szabad leírni főleg otthonukban.

Luboslav Penev keretében olyan játékosok kaptak helyet mint Emil Gargorov (CSKA Sofia), Ilian Micanski (Karlsruhe), Andrej Galabinov (Livorno), Georgi Milanov (CSKA Moskva), Simeon Slavchev (Sporting), Stanislav Manolev (Dinamo Moskva), stb.

A másik oldalon Niko Kovac, a horvát kapitány kerete még híresebb játékosokból áll, ott van Danijel Subasic (Monaco), Ivica Olic (Wolfsburg), Mario Mandžukić (Atlético Madrid), Mateo Kovacic (Inter), Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Barcelona), Vedran Corluka (Lokomotiv Moskva), stb.

5-ször találkozott a két válogatott egymással, egyszer Bulgária nyert, 2-szer Horvátország és 2 döntetlen született. A legutóbbi mérkőzésen a horvátok 3-1 arányú győzelmet arattak.