Németország vs. Argentína – 2014/07/13

2014. July 10. Thursday in Elemzés, Mérkőzés elemzés, PRÉMIUM tartalom, Sportfogadás, Világbajnokság 2014

Németország VS

Világbajnokság 2014

2014/07/13 21:00 (CET),

Estadio do Maracana

Argentina
VB 2014: Teljesítmény: VB 2014:

Világbajnokság 2014, döntő: a 2014-es világbajnokság záróünnepségét, valamint a Németország – Argentína döntőt a Maracana stadionban rendezik meg.

Németország a G-csoport élén végzett, majd a nyolcaddöntőben Algériát búcsúztatta, a negyeddöntőben pedig Franciaországot.

Az elődöntőben a házigazdákkal hozta össze a sorsolás és jó játékkal óriási meglepetésre a Nationalelf 7-1-es győzelmet aratott. A németek góljait Thomas Müller (11′), Miroslav Klose (23′), Toni Kroos (25′, 26′), Sami Khedira (29′) és Andre Schürrle (69′, 79′) szerezték, a braziloktól Oscar volt eredményes a 90. percben.

Németország eddig háromszor tudott VB győztes lenni (1954, 1974, 1990), négyszer ezüstérmet nyert (1966, 1982, 1986, 2002) és ugyancsak négyszer bronzérmes lett (1934, 1970, 2006, 2010).

Ha a Nationalelf most győzni tud, akkor feljön Brazília mögé a második helyre a VB-k éremtáblázatában. A német labdarúgó válogatott a mostanival együtt összesen nyolc alkalommal jutott a döntőbe, ez rekordnak számít, Brazília csak 7-szer volt döntős.

Utoljára 2002-ben játszott világbajnoki döntőt Németország, akkor Brazília ellen maradtak alul 2-0-ra.

Argentína az F-csoportot nyerte meg pontveszteség nélkül, a nyolcaddöntőben Svájcot ütötte el a továbbjutástól, majd a negyeddöntőben Belgiumot.

Az elődöntőben Hollandia lett az ellenfele, de hiába volt veszélyesebb az argentin válogatott mint a narancsszínűek, sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban nem tudtak betalálni. Mint már annyiszor ezen a világbajnokságon, itt is a büntetők döntöttek. Az argentinektől az első négy játékos betalált, míg a hollandok két játékosa vétett.

Argentína két világbajnoki győzelmet mondhat eddig magáénak (1978, 1986), kétszer pedig ezüstérmet szereztek (1930, 1990). Ez tehát az argentin válogatott ötödik világbajnoki döntője. Ha megnyerik háromszoros világbajnokok lesznek mint a németek. Utoljára 1990-ben játszottak VB döntőt, akkor is Németország ellen, az a mérkőzés 1-0-s német győzelemmel végződött. Ez a mérkőzés lehet akár annak is a visszavágója.

Thomas Müller a brazilok elleni találatával az ötödik gólnál tart a 2014-es VB-n, őt csak James Rodríguez előzi meg 6 találattal. A harmadik helyen Lionel Messi és Neymar áll 4 góllal. Gyakorlatilag ha Müller egy találatot elér a döntőben, kiegyenlítheti Rodríguez góljainak a számát, Lionel Messi pedig ugyanezért kétszer kell eredményes legyen a döntőben.

A két válogatott összesen 20-szor játszott egymás ellen, ebből a németek 6 találkozót nyertek meg, Argentína 9-szer diadalmaskodott, míg 5 találkozón döntetlen született, a gólarány 28:28.

Világbajnokságon utoljára 2010-ben találkoztak a negyeddöntőben, akkor sima 4-0-s német győzelem született.

A legutolsó egymás elleni találkozó 2012-ben volt, egy barátságos mérkőzés, azon Argentína 3-1-re nyert.

A FIFA világranglistáján Németország a második helyet foglalja el, míg az argentin válogatott ötödik.

1 | 2.25 1 | 2.25 Unibet X | 3.25 X | 3.25 Unibet 2 | 3.45 2 | 3.45 Unibet

Németországot esélyesebbnek tartják ezen a döntőn mint Argentínát, de azt mindenki tudja, hogy Lionel Messi képes egymaga is eldönteni mérkőzéseket.

Azt hiszem, hogy nem lesz Európának világbajnoki győztes-csapata 2014-ben. Úgy gondolom, hogy Lionel Messi és társai elhódítják a címet. Tippem tehát 2-es.

Fogadási tippünk:Vesztes tipp